В Україні погодили поправки ЄС до директиви про «Північний потік-2»

В Україні погодили поправки Євросоюзу до європейської Газової директиви, які стосуються "Північного потоку-2". За словами заступника міністра закордонних справ з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Олени Зеркаль, нові зміни повністю відповідають вимогам України. Про це вона повідомила у Facebook.

В Україні погодили поправки ЄС до директиви про «Північний потік-2» - today.ua

"Перше і головне - на газопроводи з третіх країн, у тому числі на Північний потік-2, буде поширено право ЄС. Це було і лишається ключовим положенням запропонованих змін. Саме йому опиралися Німеччина, Австрія і низка інших держав-членів. І вони ж нарешті погодилися з цим", - наголосила заступник міністра.

Вона додала, що левова частка змін до Газової директиви стосується того, як забезпечити цю відповідність вимогам законодавства ЄС для газопроводів, які походять з третіх країн. Зеркаль наголосила, що йдеться винятково про регулювання економічних аспектів роботи газопроводу.

"Ми маємо правові рамки, в яких функціонування "Північного потоку-2" можливо лише за умови його відповідності нормам права ЄС. Це те, чого вимагала Україна. Ми постійно наголошували, що "Північний потік-2" не повинен мати конкурентну перевагу від того, що може не дотримуватися права ЄС. Наступне завдання - забезпечити імплементацію цих змін", - підкреслила вона.

Олена Зеркаль говорить про ризик того, що поширення вимог ЄС на "Північний потік-2" зробить поведінку Росії ще агресивнішою.

"Це вимагає посилення тиску на Росію, включно з можливими санкціями", - наголосила Зеркаль.

Нагадаємо, Євросоюз надав Німеччині право робити винятки з Газової директиви за попереднім узгодженням їх з Єврокомісією.

Раніше заступник міністра закордонних справ Росії Олександр Панкін заявив, що якщо ЄС буде перешкоджати реалізації проекту "Північний потік – 2", тоді у Європи виникнуть газові проблеми.

Як повідомлялося, Росія готова продовжувати здійснювати транзит газу через Україну тільки на своїх умовах. У Нафтогазі вважають, що висунуті Росією умови щодо транзиту газу через Україну суперечать європейським та українським стандартам. 

ДЖЕРЕЛОТСН
Стало відомо, як зміниться зарплата українців у 2021 році: НБУ змінив свій прогноз
Стало відомо, як зміниться зарплата українців в 2021 році. НБУ оприлюднив новий прогноз по зарплаті, поліпшивши свій же власний, який він давав на поч...
Натуральний манікюр: як прибрати залишки яскравого лаку з нігтів
Якщо ви вирішили зняти гель лак, але вас не влаштовує зовнішній вигляд нігтів, існує простий спосіб як привести їх в порядок. Б'юті-експерт розповів, ...
У школах Одеси введуть три нові предмети, яких немає в навчальних закладах України
В Одесі і Одеській області запустять новий пілотний проект. Якщо нова програма навчання виявиться ефективною і корисною, то три нові предмети з'являть...
Григорій Решетник розповів про подорож з трьома маленькими дітьми: “Хочу розвіяти стереотип“
Григорій Решетник разом з трьома малолітніми синами та красунею-дружиною вирушив у відпустку. Зоряна родина полетіла на Мальдіви - єдине місце, куди в...
«Нова пошта» змінила графік роботи на Великдень і травневі свята
У компанії «Нова пошта» прийняли рішення змінити графік роботи на Великдень 2021 і травневі свята. Затверджено вихідні дні, коли відділення і адресна ...