У Росії попередили ЄС про проблеми з газом у разі відмови від “Північного потоку-2“

Заступник міністра закордонних справ Росії Олександр Панкін заявив, що якщо ЄС буде перешкоджати реалізації проекту "Північний потік - 2", тоді у Європи виникнуть газові проблеми.

У Росії попередили ЄС про проблеми з газом у разі відмови від “Північного потоку-2“  - today.ua

За словами чиновника, якщо ЄС захоче "змусити Росію качати газ через Україну на їхніх умовах, з їхніми тарифами, з невизначеністю в юридичних речах, напевно, цей номер не пройде".

Він попередив, що у європейських споживачів можуть виникнути тимчасові труднощі, якщо одночасно РФ і Україна не зможуть домовитися щодо транзиту газу і "залишатимуться проблеми з "Північним потоком-2".

Також Олександр Панкін заявив, що Росія готова продовжувати здійснювати транзит газу через Україну, але на "своїх умовах". Він висловив припущення, що до наступних переговорів, після президентських виборів, позиція української сторони може змінитися.

Нагадаємо, Україна за січень 2019 року більш ніж на чверть збільшила транзит природного газу через свою територію. У порівнянні з січнем 2018 року показник виріс на 1,5 млрд куб. м (25,7%) і досяг 7,6 млрд куб. м.

Як повідомлялося, Європарламент підтримав резолюцію щодо скасування будівництва "Північного потоку-2″.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила про небезпеку проекту "Північний поток-2", адже Росія може використовувати цей проект для розширення можливостей дестабілізації України.

Глава польського Сейму Марек Кухцінський заявив, що будівництво газопроводу "Північний потік-2" є ударом проти Центральної Європи.

ДЖЕРЕЛОУНН