У Росії проговорилися про плани щодо транзиту газу через Україну

7592
У Росії проговорилися про плани щодо транзиту газу через Україну - today.ua
Фото:podrobnosti.ua

Заступник глави МЗС Росії Олександр Панкін проговорився, що Росія готова продовжувати здійснювати транзит газу через Україну тільки на своїх умовах. У Росії вважають, що в Україні існує невизначеність щодо своєї газотранспортної системи, а також її наступника і консорціуму.

Олександр Панкін заявив, що “одна із заявлених опцій полягає в тому, що є діючий контракт, який можна продовжити з внесенням необхідних змін. Але, схоже, Україна таку опцію відкидає. Тут, напевно, про автоматизм не йтиметься, але є певні нюанси…”

У Росії також розповіли про будівництво газопроводу “Північний потік-2”.

“Коли ми побудували “Північний потік”, будуємо і, сподіваюся, побудуємо” Північний потік-2 “, це все одно буде російський газ, який йде до європейського споживача”, – заявив заступник глави МЗС РФ Олександр Панкін.

Раніше повідомлялося, що Росія розробила газопровід “Північний потік-2” для того, щоб створити маршрут транспортування газу в Європу в обхід України.

Нагадаємо, Україна за січень 2019 року більш ніж на чверть збільшила транзит природного газу через свою територію. У порівнянні з січнем 2018 року показник виріс на 1,5 млрд куб. м (25,7%) і досяг 7,6 млрд куб. м.

загрузка...