У Нафтогазі прокоментували висунуті Росією умови щодо транзиту газу через Україну

У Нафтогазі вважають, що висунуті Росією умови щодо транзиту газу через Україну суперечать європейським та українським стандартам. Про це заявив комерційний директор НАК "Нафтогаз Україна" Юрій Вітренко.

У Нафтогазі прокоментували висунуті Росією умови щодо транзиту газу через Україну  - today.ua

Напередодні заступник глави МЗС Росії Олександр Панкін сказав, що транзит газу через Україну "може бути лише на умовах РФ". За його словами, в Україні існує невизначеність щодо своєї газотранспортної системи, а також її наступника і консорціуму.

Вітренко пояснив, що умови РФ щодо майбутнього транзиту газу включають продовження чинних газових контрактів, які Україна оскаржила у Стокгольмському арбітражі та виграла у цій справі 4,6 мільярда доларів.

Він додав, що якщо не буде укладено нової угоди між Україною та РФ щодо транзиту газу, то Нафтогаз через новий арбітражний процес відсудить у Росії приблизно $10 млрд як компенсацію за відсутність транзиту після 2019 року.

"Це має "допомогти" Газпрому зайняти більш конструктивну позицію на переговорах щодо транзиту після 2019 року", — зазначив Вітренко.

Нагадаємо, Україна за січень 2019 року більш ніж на чверть збільшила транзит природного газу через свою територію. У порівнянні з січнем 2018 року, цей показник виріс на 1,5 млрд куб. м (25,7%) і досяг 7,6 млрд куб. м.

Раніше Олександр Панкін заявив, що якщо ЄС буде перешкоджати реалізації проекту "Північний потік – 2", тоді у Європи виникнуть газові проблеми.

Today.ua повідомляв, що Європарламент підтримав резолюцію щодо скасування будівництва "Північного потоку-2″.

ДЖЕРЕЛОespreso.tv