В Україні хочуть дозволити міським головам бути одночасно народними депутатам

Автор: Олексій Скубій

Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко запропонував дозволити поєднання посад міських голів і народних депутатів. Про це урядовець заявив під час ефіру на одному з українських телеканалів, повідомляє прес-служба Кабміну.

В Україні хочуть дозволити міським головам бути одночасно народними депутатам - today.ua

За словами Зубка, при формуванні складу майбутньої Верховної ради потрібно використовувати досвід Франції, де міський голова може поєднувати свою роботу з обранням до Парламенту.

За його словами, досвід, який сьогодні внаслідок децентралізації отримують голови об'єднаних територіальних громад і міські голови, дає достатню компетентність для досягнення успіху й на центральному рівні.

Посадовець зазначив, що запит суспільства на нові обличчя в політиці якраз надає можливість знаходити майбутню еліту у місцевому самоврядуванні, де на полі децентралізації ефективно працюють 888 управлінських команд.

Популярні зараз

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

У Нафтогазі зробили заяву з приводу масштабної аварії на газопроводі: що буде з постачанням газу

Українці зможуть повернути частину грошей, витрачених на оплату комунальних послуг

Україна збила бомбардувальник Ту-22М3 за допомогою унікальної української розробки

"І серед них обов’язково є ті люди, які можуть гідно працювати на рівні центральних органів влади", - підкреслив Геннадій Зубко.

На думку міністра, народні депутати наступного скликання мають дати відповідь у першу чергу щодо змін у Конституції, які стосуються децентралізації та остаточного закріплення повноважень місцевого самоврядування і передачі виконавчої влади на місця, а також щодо формування інституту префектів, які контролюватимуть місцеву владу.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, в рамках децентралізації бюджети місцевих громад зросли у десятки разів.

Також ми писали, що Рада Європи позитивно оцінила реформу децентралізації, як найуспішнішу.