Децентралізація збільшила бюджети місцевих громад у 67 разів, – Порошенко

115
Децентралізація збільшила бюджети місцевих громад у 67 разів, - Порошенко - today.ua

Президент Петро Порошенко під час Ради регіонального розвитку Рівненщини розповів про поточні результати децентралізації. За його словами, бюджети місцевих громад у 2019 році, в порівнянні з 2013 роком, зросли у 67 разів.

“Ми зробили чесно – разом з владою і повноваженнями передали на місця фінансовий ресурс”, – сказав Петро Порошенко.

Президент нагадав, що тепер у зведеному бюджеті частка місцевого бюджету – 51%, а державного бюджету – 49%. Він повідомив, що за його дорученням на сайті Міністерства фінансів оприлюднено бюджет кожної громади і це дає можливість кожному члену громади перевірити витрачання коштів місцевих громад.

“Порівняйте – у 2013 році місцеві громади з державного бюджету отримували 500 млн грн. на свій розвиток. У 2019 році в державному бюджеті для них закладено 33,5 млрд грн. В 67 разів зросли бюджети розвитку місцевих громад. Під час війни…І лише необхідність витрат на оборону не дає нам далі посувати це співвідношення на користь місцевих бюджетів.  Але це буде продовжено, я вам це обіцяю”, – додав він.

“І ще одне, можливо найважливіше. Децентралізація – це не кожен сам за себе. Навпаки, децентралізація – це об’єднання всіх нас заради спільної великої мети. А коли ми об’єднані, нас ніхто не переможе”, – наголосив Президент.

Нагадаємо, на початку грудня Кабмін анонсував нову хвилю децентралізації строком на 600 днів.

Раніше повідомлялося, заробітна плата Президента Петра Порошенка за лютий склала 28 тис. гривень. 

загрузка...