Майдан у США: прихильники Трампа взяли Капітолій, засідання Конгресу перервано

Автор: Марченко Любов

Майдан в США став до вечора 6 січня топовою темою не лише американських, а й усіх світових ЗМІ. Виступ прихильників Дональда Трампа, який уже назвали, хто спробою державного перевороту, хто початком громадянської війни, транслюють на багатьох каналах. Вуличне протистояння прихильників переможеного президента з прибічниками переможця виборів Джо Байдена вихлюпнулося на Капітолійський пагорб.

Майдан у США: прихильники Трампа взяли Капітолій, засідання Конгресу перервано - today.ua

Прибічники Трампа взяли штурмом будівлю Конгресу, де саме в середу, 6 січня (нагадаємо, що в США зараз день середи), мали офіційно оголосити Джо Байдена переможцем президентських виборів. Однак прихильники його суперника Трампа не дали це здійснити. Поліція, яка охороняла Конгрес, не змогла стримати натиск наступаючих. Вони увірвалися в будівлю Капітолію.

Під час штурму зали засідань поліцейські застосували проти учасників американського Майдану вогнепальну зброю. Одна з учасниць протесту одержала вогнепальне поранення в груди. Її забрала швидка допомога. Кажуть, що врятувати поранену дівчину не вдалося.

Майдан у США: прихильники Трампа взяли Капітолій, засідання Конгресу перерваноОхорона Капітолію терміново евакуювала конгресменів із залу засідань. Евакуйований також був віце-президент республіканець Майк Пенс. До речі, він засудив свого патрона Дональда Трампа за те, що той підігріває протестні настрої в середовищі своїх прихильників. Пенс навіть демонстративно відписався від Трампа у Twitter.

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

Пенсіонерам автоматично перерахують пенсії з 1 травня: які доплати отримають українці

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

Майдан у США: прихильники Трампа взяли Капітолій, засідання Конгресу перервано Тим часом, Джо Байден виступив зі зверненням до американців, в якому поміркував про вразливсть американської демократії і про те, що зараз вона, як ніколи, потребує захисту. Майдан у США: прихильники Трампа взяли Капітолій, засідання Конгресу перервано У свою чергу Майк Пенс звернувся до учасників Майдану з вимогою покинути будівлю Капітолію. Він пригрозив, що всі винуватці заколоту будуть покарані.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Для придушення заколоту була відправлена Нацгвардія. До цього часу нацгвардійці вже звільнили будівлю Конгресу від заколотників. Кажуть, що всередині будівлі знайшли і знешкодили кілька вибухових пристроїв. Майдан у США: прихильники Трампа взяли Капітолій, засідання Конгресу перервано Однак Майдан на Капітолійському пагорбі, схоже, тільки набирає силу. Туди підтягується усе більше людей. (Саме час з'явитися там комусь із нашого ОП із печивом, з таким собі дзеркальним візитом, - авт.). Майдан у США: прихильники Трампа взяли Капітолій, засідання Конгресу перервано Побачивши, що все дуже серйозно, Трамп також звернувся до своїх прихильників із закликом покинути будівлю Конгресу і не переходити грань від мирного протесту до насильства. Однак схоже, що тамтешній Майдан вже живе сам по собі, і Дональд Трамп був лише приводом для виплеску емоцій. Майдан у США: прихильники Трампа взяли Капітолій, засідання Конгресу перервано Поки під вікнами Капітолію шаленіє обурений натовп, в Конгресі терміново готують документи для імпічменту Трампа.

Нагадаємо, республіканець Дональд Трамп, який програв на виборах своєму супернику-демократу Джо Байдену, не хоче йти з Білого дому. Він відчайдушно хапається за владу, намагаючись використовувати найменший привід для того, щоб залишитися президентом.