Крах реформи ЖКГ в Україні: про дивні і необґрунтовані тарифи розповіли в «Слузі народу»

Головною метою реформи сфери житлово-комунального господарства (ЖКГ) було впровадити в Україні ринок комунальних послуг. Однак цього досягти так і не вдалося. Але при цьому тарифи зростають з кожним днем. Про проблеми в реформуванні ЖКГ і про те, як з цим боротися, розповіла глава підкомітету з питань розвитку конкуренції та рівних умов для бізнесу Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Людмила Буймистер, що є членом фракції «Слуга народу».

Крах реформи ЖКГ в Україні: про дивні і необґрунтовані тарифи розповіли в «Слузі народу» - today.ua

За словами Людмили Буймистер, головна мета проведення реформи ЖКГ - це створення вільного і прозорого ринку комунальних послуг. Але все задумки реформаторів так і залишилися на папері. Більш того, багато механізмів залишилися настільки недопрацьованими, що просто зводять нанівець всі зусилля і не дозволяють ринку комунальних послуг розвиватися і нормально функціонувати. Крах реформи ЖКГ в Україні: про дивні і необґрунтовані тарифи розповіли в «Слузі народу» Щоб врегулювати законодавство України про ринок ЖКГ, члени фракції «Слуга народу» підготували ряд змін в закон. «У нас, наприклад, не визначений статус деяких активів, які перебувають всередині будинку, або мереж, які підходять до будинку. Хто за них повинен відповідати, хто повинен платити? Чому, наприклад, жителі багатоквартирних будинків повинні платити за прибудинкову територію, яка їм не належить? Всі ці питання залишилися без рішення, але гірше того, що в тарифах вони якимось чином відображені. Тому люди оплачують, не розуміючи навіть як це проконтролювати», - роз'яснила Людмила Буймистер.

Простим українцям залишається лише сподіватися на те, що політики у високих кріслах переглянуть всі свої недоробки і таки знайдуть спосіб поліпшити якість послуг ЖКГ в країні, знизивши при цьому їх вартість хоча б до економічно обґрунтованих для рядових споживачів.

Нагадаємо, раніше депутат від «Слуги народу» звинуватив Кабмін і особисто Дениса Шмигаля в тому, що вони руйнують бізнес і заробляють на українцях великі гроші, ведучи при цьому країну в прірву.