Епіфаній скликав Синод ПЦУ: що обговорюють

181
Епіфаній скликав Синод ПЦУ: що обговорюють - today.ua

Сьогодні, 24 травня, предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній скликав Священний Синод ПЦУ, на якому обговорюють конфлікт з патріархом Філаретом та єдність автокефальної церкви. Засідання Синоду розпочалося о 10:00  в Будинку митрополита, що на території заповідника “Софія Київська”.

Напередодні Синоду митрополит української православної церкви підкреслив, що після президентських виборів процес переходу парафій в ПЦУ призупинився.

“Після виборів ми бачимо, що дійсно процес переходу парафій трохи призупинився, але я вірю, що з часом це знову буде відновлено, оскільки є багато парафій, які очікують, визначаються і будуть поступово переходити і приєднуватися до нашої церкви”, – сказав Епіфаній.

На Синоді також мають обговорити конфліктну ситуацію з патріархом Філаретом. Останній заявив, що не збирається виконувати низку умов Томосу, наданого Вселенським патріархатом для Православної церкви України. Також Філарет переконує, що УПЦ Київського патріархату продовжує існувати, а в самій Православній церкві України допускає розкол.

Епіфаній наголошує, що Священний Синод намагатиметься робити все для того, щоб у церкві панувала єдність і мир.

На Синоді присутні 13 священнослужителів:

 1. Предстоятель ПЦУ Епіфаній;
 2. Патріарх Філарет;
 3. Митрополит Львівський Макарій;
 4. Митрополит Вінницький і Барський Симеон;
 5. Митрополит Львівський і Сокальський Димитрій;
 6. Митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан
 7. Архієпископ Донецький і Маріупольський Сергій;
 8. Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір;
 9. Архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон;
 10. Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій;
 11. Архієпископ Чернівецький і Хотинський Герман;
 12. Архієпископ Вишгородський Агапіт
 13. Єпископ Дніпровський і Криворізький Симеон.

Останнім часом на адресу Епіфанія звучало чимало звинувачень від Філарета, які предстоятель ПЦУ всіляко заперечує. Зокрема, митрополит Епіфаній заявив, що не обіцяв так званому патріарху Православної церкви України (ПЦУ) Філарету передати правління церквою на території України, на що той так сподівається.

Раніше патріарх Православної церкви України Філарет заявив, що “не предстоятель Епіфаній керує Православною церквою України, а їм керують”.

загрузка...