Філарет відмовився виконувати вимоги Томосу

450
Філарет відмовився виконувати вимоги Томосу - today.ua
Фото: fb/PatriarchPhilaret

Православна церква України не має автокефалії і знаходиться в залежності від Константинопольського патріархату. Цю, а також низку інших скандальних заяв зробив колишній предстоятель УПЦ Київського патріархату Філарет. Він також наголосив, що не буде виконувати умови Томосу про перехід зарубіжних парафій колишньої УПЦ КП до складу Вселенського патріархату.

“Томос ставить церкву майже в таку ж залежність від Константинополя, як та, в якій знаходиться УПЦ (МП) від Москви”, – заявив він.

Владика заявив, що він відмовляється від заборони варити миро і радитися зі Вселенським патріархатом під час вирішення конфліктних ситуацій в ПЦУ.

“Три пункти, які відбирають у нас права автокефальної церкви. За назвою ми – автокефальна, а насправді ми залежна від Константинопольського патріархату церква. Ми не відмовляємося від Томосу, але не будемо виконувати ці три умови, які записані в Томосі. Не будемо виконувати”, – наголосив Філарет.

При цьому, на його думку, така позиція не є розкольницькою.

“Розколу немає, є тільки різний підхід. Одні хочуть зберегти Київський патріархат, а інші хочуть знищити його. Ми хочемо, щоб Київський патріархат в Україні для України існував як патріархат, а поза ним, як сказано в Томосі, митрополія”, – пояснив колишній голова УПЦ КП.

Він також заявив, що якби українські церкви знали вимоги Томосу перед його отриманням, об’єднання і грудневого Собору в Києві не відбулося б.

“Ми на Соборі не знали його зміст. Дізналися вже після об’єднання. Якби ми знали зміст цього Томосу, то ми не погодилися б на такий Томос”, – заявив Філарет.

Нагадаємо, раніше Філарет заявив, що ообраний предстоятель Епіфаній не керує самостійно Православною церквою України, а “ним куреють”.

загрузка...