Скандал у ПЦУ: Епіфаній заявив, що не давав ніяких обіцянок Філарету

600
Скандал у ПЦУ: Епіфаній заявив, що не давав ніяких обіцянок Філарету - today.ua
Loading...

Предстоятель помісної української церкви митрополит Епіфаній заявив, що не обіцяв так званому патріарху Православної церкви України (ПЦУ) Філарету передати правління церквою на території України. Про це глава ПЦУ розповів в інтерв’ю ВВС.

Останнім часом на адресу Епіфанія звучало чимало звинувачень від Філарета, які предстоятель ПЦУ всіляко заперечує. За словами Філарета, Порошенко та Епіфаній обіцяли йому продовжити керівництво церквою на території України, а Епіфаній нібито буде представляти її за кордоном. Філарет зазначив, що з даного приводу не підписувалися ніякі папери, тому що він їм довіряв.

“Особисто я перед Собором ніяких обіцянок не давав. Протягом півроку велися переговори, було багато зустрічей, і лунали різні пропозиції. Я не був присутній при всіх переговорах, але в значній частині з них був”, — заявив Епіфаній.

Він також зазначив, що “остання домовленість 14 грудня, перед Собором, була викладена на папері без його присутності”.

“Це була остаточна позиція. Кожен, можливо, думав про своє, але в кінці всі домовленості завершуються чим? Підписанням документів. Тому зараз говорити про те, що хтось комусь десь обіцяв — недоречно”, — заявив Епіфаній.

Епіфаній стверджує, що в українській церкві немає розколу, а думку Філарета не відображає думку всіх священнослужителів.

Нагадуємо, патріарх Православної церкви України Філарет заявив, що “не предстоятель Епіфаній керує Православною церквою України, а їм керують”.

Раніше повідомлялося, що 24 травня 2019 року відбудеться Священний синод, на якому обговорять ситуацію, що склалася навколо ПЦУ.

Дієтологи розповіли, як схуднути при сидячій роботі
Активність і правильне харчування – ось формула ефективного схуднення для будь-якої людини. Але навіть ті, хто веде малорухливий спосіб життя, можуть привести себе у форму,...
Vodafone може зникнути з України
Vodafone, один з найбільших мобільних операторів в Україні, може потрапити в руки азербайджанської компанії Bakcell. Про це повідомила держуповноважений АМКУ Марія Процишен. Правда, в компанії...
ПриватБанк запустив нову послугу в Приват24
ПриватБанк запустив нову послугу. Тепер клієнти Приват24 зможуть відкрити рахунок в одному з НПФ в інтернет-банкінгу або мобільному додатку. Керівник напрямку небанківських продуктів ПриватБанку Олексій...
Українці переплачують за газ: звідки з’являються величезні борги
Напередодні опалювального сезону українці масово отримують попередження про припинення газопостачання від операторів системи розподілу (облгаззбути), які вимагають погасити прострочену заборгованість. Борги потрібно сплатити протягом трьох...