Джо Байден офіційно оголошений президентом США, Трампа блокують всі соцмережі

Автор: Марченко Любов

Незважаючи на вчорашній демарш Дональда Трампа і його прихильників, Конгрес США офіційно оголосив переможцем президентських виборів Байдена. Таким чином, Джо Байден став 46-м президентом США.

Джо Байден офіційно оголошений президентом США, Трампа блокують всі соцмережі - today.ua

Учорашній день 6 січня увійде в історію США як спроба захопити владу насильницьким шляхом, а вірніше, зберегти владу всупереч підсумками виборів. Дональд Трамп, який виступив вчора на мітингу перед своїми прихильниками, завив, що у них вкрали перемогу. Свою акцію прихильники Трампа назвали "Врятуємо Америку".

"Хто-небудь взагалі вірить, що Джо Байден набрав 80 мільйонів голосів? Авжеж, вигаданих голосів. Це просто ганьба. Навіть у країнах третього світу вибори чесніше, ніж ті, що пройшли в США", - заявив Трамп на мітингу перед своїми виборцями .

Натхненний своїм президентом, натовп протестувальників рушив після мітингу на штурм Капітолію. Зрештою, будівлю Конгресу було захоплено прихильниками Трампа, а засідання конгресменів, на якому мали оголосити результати виборів, перервано. Членів Конгресу терміново евакуювали з Капітолію.

Популярні зараз

Тариф на електроенергію зросте до 4,80 грн: українцям встановлять ліміт у 100 кВт-год

Влада візьметься за секонд-хенд: українці можуть забути про дешевий одяг

В Україні під час перереєстрації автомобілів запровадять додаткові перевірки громадян

В Україні змінять процедуру оформлення пенсій та соціальних виплат

Водночас до будівлі Конгресу були терміново направлені війська Нацгвардії, які  прибули до Вашингтона ще напередодні засідання.

Військовим вдалося очистити будинок від протестувальників. В результаті зіткнень загинули люди. Американські ЗМІ говорять про чотирьох загиблих. Одну дівчину вбили з вогнепальної зброї поліцейські. Як загинули троє інших, не повідомляють.

Джо Байден офіційно оголошений президентом США, Трампа блокують всі соцмережі Протестувальники, витіснення з Конгресу, зайняли позиції поряд з його будівлею на Капітолійському пагорбі. Вони заявили, що будуть там ночувати, щоб не дати оголосити Джо Байдена президентом. Однак поліція і Нацгвардія розігнали їх і звідти, використавши сльозогінний газ.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Згодом, коли прихильників Трампа вдалося відтіснити, засідання Конгресу відновили, і Джо Байдена, нарешті, офіційно оголосили президентом. Він набрав 306 голосів виборців, а Дональд Трамп лише 232.

Таким чином, Джо Байден став 46-м президентом США. У той же час 45-й президент, Дональд Трамп, йде з високої політики зі скандалом. Щоб обмежити вплив президента,  на своїх прихильників, Трампа ще вчора заблокував Twitter. Пізніше стало відомо, що Instagram і Facebook також прийняли рішення заблокувати сторінки 45-о президента.