Зеленський прокоментував затримання неповнолітніх у антипрезидентському “мітингу”

1569
Зеленський прокоментував затримання неповнолітніх у антипрезидентському "мітингу" - today.ua

У суботу опівдні, 25 травня, поліцейськими на Майдані Незалежності у Рівному було виявлено двох молодих людей із плакатами політичного спрямування. Як встановили правоохоронці, 20-ти і 16-річні жителі обласного центру стояли з плакатами “Імпічмент Президенту” та “Не кумовство, а по-брацьки” несанкціоновано, тобто, за версією поліції, “не подали відповідної заявки на проведення мітингу”.

За словами прес-офіцерки поліції Марії Юстицької, працівники поліції склали на хлопця та 16-річну дівчину в присутності матері адміністративні протоколи за ст. 185-1 КУпАП (порушення порядку і організації проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій), за що передбачений штраф від 170 до 425 грн.

Крім того, на матір неповнолітньої склали адмінпротокол за невиконання батьками обов’язків щодо виховання дітей за ст. 184 КУпАП, за що жінці загрожує штраф від 850 до 1700 грн.

Пізніше у поліції Рівного повідомили, що дівчину та хлопця “не затримували”, а їм було запропоновано пройти до відділу поліції, на що “обоє погодилися”.

При цьому жодним чином їхня свобода та пересування не обмежувались, – зазначають у поліції.

Перевірку складених адмінпротоколів, а також Книгу доставлених і запрошених до відділу поліції здійснювала Рівненська місцева прокуратура, яка порушень з боку поліцейських не виявила.

За даним фактом начальником поліції Рівненської області ініційовано комплексну службову перевірку щодо складання адмінматеріалів працівниками поліції Рівненського відділу відносно учасників мирної акції.

З метою недопущення подібних інцидентів особовому складу поліції області буде доведено про необхідність застосування методів комунікації з громадянами під час вчинення ними дрібних правопорушень.

У свою чергу, президент Володимир Зеленський закликав МВС не вживати заходів проти політичних протестувальників, якщо люди не порушують правопорядок.

Нагадаємо, раніше заступник глави АП Руслан Рябошапка заявив, що законопроект про імпічмент президента вже готовий до внесення в парламент.

загрузка...