Євросоюз ухвалив декларацію щодо агресії Росії в Азовському морі

Європейський союз ухвалив декларацію стосовно конфлікту в Азовському морі та Керченській протоці, в якій висловив свої "найсерйозніші занепокоєння" та повідомив про повну підтримку суверенітету України. Про це заявили у прес-службі Ради ЄС.

Євросоюз ухвалив декларацію щодо агресії Росії в Азовському морі - today.ua
Фото:twitter.com/EU_Commission

"ЄС висловлює неабияку стурбованість з приводу небезпечного зростання напруженості в Азовському морі та Керченській протоці в останні дні, що призвело до захоплення українських суден та їх екіпажів з боку Росії та відкриттю вогню по них, через що було поранено декількох українських військовослужбовців. Ми стурбовані тим, що Росія використовує силу, яка на тлі зростаючої мілітаризації в цьому районі є неприйнятною”, — наголосили в ЄС.

Також в ЄС очікують, що РФ забеспечить безперешкодний та вільний прохід Керченською протокою в Азовське море й назад, що передбачено міжнародними правилами, та закликає Росію "звільнити захоплені судна, їх екіпаж і обладнання беззастережно і невідкладно".

У ЄС нагадали, що незаконна анексія Криму у 2014 році залишається викликом для міжнародної безпеки, що має серйозні наслідки для міжнародного правопорядку.

"Ми підтверджуємо наше засудження цього порушення міжнародного права. Будівництво Керченського моста є ще одним порушенням суверенітету і територіальної цілісності України", - заявляють у ЄС.

Європейський союз цілковито підтримує незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів і не визнає незаконне приєднання Кримського півострова Росією.

Нагадаємо, у зв'язку з агресією Росії в акваторії Азовського моря ЄС має прийняти рішення про посилення санкцій проти РФ.

Раніше повідомлялося, що українських моряків звинуватили у незаконному перетині кордону за ч. 1 ст. 322 Кримінального кодексу Росії. Київський районний суд Сімферополя заарештував на 2 місяці усіх 24 українських моряків, яких 25 листопада затримали в районі Керченської протоки.