Євросоюз може впровадити проти Росії нові санкції у відповідь на агресію в Азові, - Яценюк

Протягом найближчих двох тижнів очікується прийняття рішення про посилення санкцій проти Росії за її агресивні дії в акваторії Азовського моря. Про це заявив лідер партії "Народний фронт" Арсеній Яценюк у Брюсселі після зустрічей з президентом Європейської Ради Дональдом Туском і європейським комісаром Йоганнесом Ганом. Про це повідомляють в прес-службі "Народного фронту".

Євросоюз може впровадити проти Росії нові санкції у відповідь на агресію в Азові, - Яценюк - today.ua
Фото:Replyua.net

"Росію треба примушувати до виконання міжнародних домовленостей. Росію треба змушувати, щоб вона покинула територію України, дала можливість вільно користуватися Керченською протокою, як це передбачено міжнародними договорами", - наголосив Яценюк.

За його словами, президент Європейської Ради Дональд Туск "чітко заявив, що він вимагає від Росії повернути українських моряків на територію України, повернути незаконно конфісковані судна Військово-морських сил України, відновити безпечне судноплавство в Керченській протоці і не порушувати міжнародне право".

Лідер "Народного фронту" повідомив, що незабаром відбудеться засідання комітету Європейської комісії з політики безпеки.

"Зараз будуть обговорюватися рішення, які Європейський Союз прийматиме за результатами доповіді по ситуації в Азові. Однозначно необхідно посилювати і подовжувати санкції. Ми очікуємо, що це рішення буде прийнято в найближчі два тижні. І однозначно необхідно повне посилення тиску на Росію з вимогою, щоб Росія відступила з української території, виконала міжнародне право, звільнила українських моряків, повернула українські катери", - зазначив Яценюк.

Він також повідомив, що ситуацію на Азові він обговорив і з Європейським комісаром Йоганнесом Ганом.

Крім того, як розповів Яценюк, обговорювалося питання макрофінансової допомоги: "Єврокомісія вітає рішення українського парламенту проголосувати за закон про державний бюджет. І зараз ми тільки очікуємо аналізу Міжнародного валютного фонду для того, щоб 500 мільйонів євро макрофінансової допомоги Україні від Європейського Союзу надійшли в найближчі два тижні".

Нагадаємо, країни Євросоюзу у Радбезі ООН закликали Росію звільнити захоплених українських моряків.