Верифікація отримувачів субсидій: що слід знати українцям

У прес-службі Міністерства фінансів повідомили, що Конституційний Суд України (КСУ) визнав такими, що суперечать Конституції повноваження Міністерства фінансів отримувати інформацію, що містять персональні дані громадян, необхідні для верифікації соціальних виплат.

Верифікація отримувачів субсидій: що слід знати українцям   - today.ua
Фото: ukranews.com

У Мінфіні відзначили, що таке рішення не вплине на верифікацію субсидіантів.

"Поважаючи позицію Конституційного Суду і визнаючи верховенство права, Мінфін буде в повній мірі виконувати його рішення. Однак це рішення не впливає на процес верифікації, адже в ході цього процесу дані про одержувачів державної допомоги деперсоніфіціруются. Інформація, яку Мінфін аналізує і порівнює, відбувається з автоматизованих інформаційних систем, реєстрів та баз даних. При цьому Мінфін жодним чином не втручається в особисте і сімейне життя громадян ", - заявили у Мінфіні.

Нагадаємо, верифікація держвиплат спрямована на те, щоб допомога з держбюджету отримували саме ті, кому вона потрібна.

Міністерство фінансів розробило і подало на розгляд Кабміну проект закону України "Про верифікацію і моніторингу державних виплат".

На думку автора законопроекту, цей закон дозволить законодавчо врегулювати основні правові та організаційні засади здійснення верифікації державних виплат в Україні і зніме ті застереження, які виникли у КСУ.

Раніше today.ua повідомляли, кому і чому можуть відмовити в нарахуванні субсидії.

Нагадаємо, що під час заповнення декларації для отримання субсидії не потрібно вказувати свій дохід в цифрах.

ДЖЕРЕЛОukranews.com