Верховна Рада отримала сім постанов про інавгурацію Зеленського

326
Верховна Рада отримала сім постанов про інавгурацію Зеленського - today.ua
Фото: fb/kvartal95

У середу, 15 травня, Комітет з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України має розглянути наявні постанови щодо інавгурації новообраного президента Володимира Зеленського. Про це повідомила завідувач секретаріату Марія Нехоца.

За її словами, загалом комітет отримав сім постанов щодо офіційної церемонії введення Зеленського на посаду.

Сьому постанову регламентний комітет отримав вчора, у вівторок, 14 травня, о п’ятій вечора.

Але оскільки один з проектів у суботу, 11 травня був відкликаний, на розгляді залишаються шість документів.

Згідно з графіком, засідання комітету повинно відбутися о 15:00.

Нагадаємо, Володимир Зеленський на зустрічі з керівниками фракцій Верховної Ради запропонував дату інавгурації 19 травня. Народний депутат Верховної Ради від фракції БПП Олександр Сугоняко зареєстрував постанову, за якою інавгурацію Зеленського пропонує провести 1 червня, оскільки 19 травня відзначають День пам’яті жертв політичних репресій. Нардеп Віталій Купрій зареєстрував у Верховній Раді два проекти постанови про інавгурації новообраного президента Володимира Зеленського, запропонувавши призначити цю церемонію спочатку на 20 травня, а потім на 26 травня 2019 року.

У понеділок, 13 травня, глава парламенту Андрій Парубій повідомив, що Верховна Рада призначить дату інавгурації новообраного президента Володимира Зеленського на поточному тижні, не уточнивши, в який саме день відбудеться голосування. Скажімо, 14 травня Верховна Рада повинна розглядати низку питань з блоку паливно-енергетичної політики, а також блок питань місцевого самоврядування та сфери освіти.

У суботу, 4 травня, під час зустрічі зі спікером Верховної Ради Андрієм Парубієм та головами депутатських фракцій, новообраний президент України Володимир Зеленський наполягав, що його інавгурація має відбутися саме 19 травня.

Раніше голова українського Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович різко висловився про проведення інавгурації 19 травня, адже кожну третю неділю травня в країні відзначають День пам‘яті жертв політичних репресій.

загрузка...