В Україні проведуть фінансовий аудит усього оборонно-промислового комплексу

185
В Україні проведуть фінансовий аудит усього оборонно-промислового комплексу - today.ua

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання уряду наголосив на необхідності проведення аудиту оборонно-промислового комплексу країни в цілому та концерну “Укроборонпром” зокрема. Про це повідомляє прес-служба Кабміну.

Гройсман підкреслив, що країна, яка воює, потребує вільного від корупції, прозорого та підзвітного ОПК.

“Нам важливо зрозуміти, як функціонує концерн “Укроборонпром”, – зазначив прем’єр, наголосивши, що кожна гривня, яка витрачається на підприємстві – належить українському народу.

Тому, на переконання Гройсмана, все, що не є там державною та військовою таємницею, має стати відкритим для громадян.

За його словами, протягом 10 днів потрібно завершити переговори з аудиторськими компаніями й визначити переможця, який розпочне публічну фінансову перевірку концерну.

“Це буде чесно і відповідально щодо суспільства та військових”, – наголосив глава уряду, поклавши відповідальність за координацію Міністерство економічного розвитку і торгівлі.

Нагадаємо, що ухвалення законопроекту щодо реформування Державного концерну “Укроборонпром”сприятиме зменшенню корупційних ризиків у сфері оборонно-промислового комплексу. Про це заявив заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Сергій Кривонос.

Нагадаємо також, що журналісти-розслідувачі оприлюднили схему розкрадання 250 млн гривень концерну «Укроборонпром», звинувативши в причетності до неї заступника голови РНБО Олега Гладковського і його сина. За версією журналістів, пов’язані з Ігорем Гладковским бізнесмени організували продаж оборонним підприємствам контрабандних деталей з РФ за завищеними цінами. Після того, як журналісти звинуватили силовиків у покриванні злочинних схем, у НАБУ відбулися кадрові чистки,  а Гладковський позбувся посади в Раді національної безпеки і оборони.

загрузка...