Замість “Укроборонпрому” створять окремий орган з розширеними повноваженнями, – РНБОУ

Замість "Укроборонпрому" створять окремий орган з розширеними повноваженнями, - РНБОУ - today.ua
Сергій Кривонос

Ухвалення законопроекту щодо реформування Державного концерну “Укроборонпром” сприятиме зменшенню корупційних ризиків у сфері оборонно-промислового комплексу. Про це заявив заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Сергій Кривонос в ефірі програми “Рандеву” з Яніною Соколовою.

Заступник секретаря РНБО заначив, що нещодавно народні депутати та фахівці оборонного сектору під час круглого столу обговорили законопроект, яким “Укроборонпром” мають позбавити невластивих йому функцій державного управління.

За словами Кривоноса, “Укроборонпром” як об’єднання багатопрофільних підприємств різних галузей оборонної промисловості створили для більш простішого контролю за фінансовими потоками, що йшли через підприємства ОПК, за ініціативи Віктора Януковича.

Тому, як наголосив Сергій Кривонос, реформування має знищити стару систему управління в “Укроборонпромі”. У той же час, підприємства, які здатні ефективно та прозоро працювати – залишаться.

Замість Укроборонпрому створять окремий державний орган з розширеними повноваженнями, якому будуть підпорядковані підприємства-учасники концерну.

“Відповідно до нового законопроекту буде ліквідовано дуже велику кількість існуючих фірм-“прокладок”, – підкреслив заступник Секретаря РНБО України.

Також він додав, що законопроект передбачає підвищення рівня прозорості державного оборонного замовлення.

Зазначимо, наразі до складу концерну входить 125 державних та казенних, а також 9 акціонерних товариств, управління корпоративними правами держави щодо яких передано в управління Укроборонпрому. Вони групуються за п’ятьма основними напрямками діяльності: авіабудування, високоточне озброєння та боєприпаси, виробництво техніки, суднобудування та системи радіолокації й ППО.

В окрему групу зведені підприємства, уповноважені на здійснення зовнішньоекономічної діяльності у сфері експорту та імпорту товарів військового призначення та товарів, що містять державну таємницю.

Нагадаємо, журналісти-розслідувачі BIHUS.info оприлюднили схему розкрадання 250 млн гривень концерну "Укроборонпром", звинувативши в причетності до неї заступника голови РНБО Олега Гладковського і його сина. За версією журналістів, пов’язані з Ігорем Гладковским бізнесмени організували продаж оборонним підприємствам контрабандних деталей з РФ за завищеними цінами. Після того, як журналісти звинуватили силовиків у покриванні злочинних схем, у НАБУ відбулися кадрові чистки,  а Гладковський позбувся посади в Раді національної безпеки і оборони.

Циганський гороскоп: які сюрпризи принесе червень 2020 всім знакам Зодіаку
Червень 2020 посилений коридором затемнень, який вже розпочався і завершиться лише на початку липня. Циганський гороскоп повідає, що чекає представників різних знаків Зодіаку в цей...
Зеленський узаконить в Україні подвійне громадянство: "це дуже важливе завдання"
Володимир Зеленський розробив черговий законопроект. Документ під номером №2590 націлений на те, щоб об’єднати 65 мільйонів розкиданих по світу українців і дозволити їм відчути себе...
Трудові книжки скасують, а пенсії перерахують: нова реформа торкнеться всіх
Кабінет міністрів України розробив і вже затвердив новий законопроект про правила нарахування зарплат, стажу, пенсій, а також про скасування паперових трудових книжок. Як буде працювати...
Хто очолить МВС після Авакова: “це лобі Саакашвілі”
Главі МВС Арсену Авакову, усе ж, готують заміну. Принаймні, Мережа вирує чутками про це. З різних джерел надходять імена різних кандидатів. Проте всіх їх об’єднує...
Статистика по коронавірусу в Україні: нових випадків зараження більше, ніж очікувалося
Кількість нових випадків зараження COVID-19 в Україні за останню добу знову перевищила позначку в 500 чоловік. З часу ослаблення карантину захворюваність коронавірусною інфекцією продовжує зростати....