Замість “Укроборонпрому” створять окремий орган з розширеними повноваженнями, – РНБОУ

975
Замість "Укроборонпрому" створять окремий орган з розширеними повноваженнями, - РНБОУ - today.ua
Сергій Кривонос

Ухвалення законопроекту щодо реформування Державного концерну “Укроборонпром” сприятиме зменшенню корупційних ризиків у сфері оборонно-промислового комплексу. Про це заявив заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Сергій Кривонос в ефірі програми “Рандеву” з Яніною Соколовою.

Заступник секретаря РНБО заначив, що нещодавно народні депутати та фахівці оборонного сектору під час круглого столу обговорили законопроект, яким “Укроборонпром” мають позбавити невластивих йому функцій державного управління.

За словами Кривоноса, “Укроборонпром” як об’єднання багатопрофільних підприємств різних галузей оборонної промисловості створили для більш простішого контролю за фінансовими потоками, що йшли через підприємства ОПК, за ініціативи Віктора Януковича.

Тому, як наголосив Сергій Кривонос, реформування має знищити стару систему управління в “Укроборонпромі”. У той же час, підприємства, які здатні ефективно та прозоро працювати – залишаться.

Замість Укроборонпрому створять окремий державний орган з розширеними повноваженнями, якому будуть підпорядковані підприємства-учасники концерну.

“Відповідно до нового законопроекту буде ліквідовано дуже велику кількість існуючих фірм-“прокладок”, – підкреслив заступник Секретаря РНБО України.

Також він додав, що законопроект передбачає підвищення рівня прозорості державного оборонного замовлення.

Зазначимо, наразі до складу концерну входить 125 державних та казенних, а також 9 акціонерних товариств, управління корпоративними правами держави щодо яких передано в управління Укроборонпрому. Вони групуються за п’ятьма основними напрямками діяльності: авіабудування, високоточне озброєння та боєприпаси, виробництво техніки, суднобудування та системи радіолокації й ППО.

В окрему групу зведені підприємства, уповноважені на здійснення зовнішньоекономічної діяльності у сфері експорту та імпорту товарів військового призначення та товарів, що містять державну таємницю.

Нагадаємо, журналісти-розслідувачі BIHUS.info оприлюднили схему розкрадання 250 млн гривень концерну «Укроборонпром», звинувативши в причетності до неї заступника голови РНБО Олега Гладковського і його сина. За версією журналістів, пов’язані з Ігорем Гладковским бізнесмени організували продаж оборонним підприємствам контрабандних деталей з РФ за завищеними цінами. Після того, як журналісти звинуватили силовиків у покриванні злочинних схем, у НАБУ відбулися кадрові чистки,  а Гладковський позбувся посади в Раді національної безпеки і оборони.

загрузка...