В Україні можуть заборонити ароматизовані та міцні сигарети

В Україні можуть заборонити ароматизовані та міцні сигарети - today.ua
Фото: pixabay.com
Loading...

Міністерство охорони здоров’я оприлюднило проект закону щодо шкідливого впливу тютюну на населення, яким пропонує скоротити вміст нікотину і смол в сигаретах, заборонити ароматизовані сигарети і врегулювати обіг електронних сигарет.

МОЗ пропонує заборонити сигарети, в яких вміст вміст шкідливих речовин перевищують: нікотину – 1,0 мг, смоли – 10 мг, монооксиду вуглецю – 10 мг.

Також пропонується заборонити сигарети та тютюн для самокруток з “характерним” запахом та/або смаком й тютюнові вироби, що містять такі добавки.

Законопроектом передбачається, що виробники та імпортери електронних сигарет і заправних контейнерів повинні подавати центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення, повідомлення про будь-які вироби, які вони планують ввести в обіг на території України.

Залежно від того, чи є виріб електронною сигаретою або заправним контейнером, на ньому має бути інформація, зокрема, про виробника, токсикологічні дані про інгредієнти виробу та викиди та вміст нікотину.

Зазначається, що ключовою метою законопроекту є забезпечення високого рівня захисту здоров’я людей, особливо молоді, а також для виконання зобов’язань України відповідно до Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну.

Раніше Today.ua повідомляв, що у Верховній Раді вже зареєстрували проект закону №9058, який має на меті зменшити вживання е-сигарет “шляхом заборони їх використання, спонсорства, реклами і стимулювання продажів”. Зокрема, заборонити використання електронних сигарет можуть у громадських місцях: в установах охорони здоров’я, освіти, культури і спорту, в транспорті, на зупинках, у підземних переходах, вокзалах, аеропортах, дитячих і спортивних майданчиках, в кафе, готелях і в органах державної влади.

“Ви очманієте”: Настя Івлєєва розповіла про перспективу стати мамою
Настя Івлєєва, яка знову зійшлася зі своїм коханим Елджеєм після хвилі чуток про їх розставання через зраду Елджея і позаматкової вагітності Насті, знову натрапила на...
Останні тренди зимового манікюру 2020: ефект інею і відтінок червоного Ferrari
Цієї зими наймоднішими кольорами манікюру будуть нічний синій, білий і відтінок червоного Ferrari. Що стосується дизайну, то у тренді будуть блискучі нігті з глітером, манікюр...
Знайшли те, що давно шукали: Тіна Кароль та Дан Балан зробили зворушливе зізнання
Тіна Кароль та Дан Балан знову підігріли чутки про свій роман, обмінявшись один з одним зворушливими подарунками. Крім того, стало відомо, що 19 січня стартує...
ТОП-5 найбільш небезпечних порід собак
Деякі породи собак не такі безпечні, як здається на перший погляд. Більше того, їх дійсно варто побоюватися, так як представники деяких порід можуть проявляти раптову...