Прикордонники вилучили незадекларовані вантажні електромобілі

Через пункт пропуску Ягодин двоє членів однієї родини, які мешкають на Рівненщині, ввезли два електромобілі "Renault KangooZ.E" з місткістю батарей 22 Квт. Водії стверджували, що переміщують пасажирські електрокари через кордон для особистих потреб, не пов'язаних з провадженням підприємницької діяльності, заявивши вартість авто на рівні 4,3 та 3,7 тис євро, тобто 127,8 та 110,4 тис. гривень за курсом НБУ. Про це повідомляє прес-служба ДФС.

Прикордонники вилучили незадекларовані вантажні електромобілі  - today.ua

Проте під час митного огляду працівники Волинської митниці встановили, що в салонах транспортних засобів відсутні обшивка та внутрішнє оздоблення. З чотирьох пасажирських сидінь, два не входили до комплектації та взагалі не були закріплені у салоні. Окрім того, були відсутні деталі для кріплення ременів безпеки пасажирів.

Натомість між задньою частиною кузова та кабіною для водія виявилися кріплення для стаціонарної перегородки, притаманні для вантажних автомобілів.

За цими ознаками фахівці довели належність електромобілів до вантажних, адже до пасажирського та вантажного типів застосовуються різні ставки оподаткування, наголосили у митниці. Відповідно до законодавства, наразі для пасажирських електромобілів ставка мита становить 0%, а ставка акцизного податку -1 євро за 1 кіловат-годину ємкості акумулятора.

Водіям довелося зізнатися, що вони не декларували в установленому порядку вантажні електрокари, щоб уникнути сплати митних платежів.

Обидві машини вилучені на склад митниці. Стаття 472 Митного кодексу України передбачає конфіскацію товару та накладення штрафу у повному розмірі його вартості.

Як раніше повідомляв Today.ua, у другій половині 2019 року компанія Renault планує представити оновлений електрокар Zoe.