В Росії визнали вибух ядерного реактора під Архангельском: загинули п’ятеро вчених

321
В Росії визнали вибух ядерного реактора під Архангельском: загинули п'ятеро вчених - today.ua
Loading...

Причиною загибелі п’яти вчених-випробувачів в Архангельській області РФ став вибух малогабаритного ядерного реактора, який є частиною двигуна об’єкта військового призначення. Про це заявили в Російському федеральному ядерному центрі – Всеросійському науково-дослідному інституті експериментальної фізики.

“П’ятеро вчених-випробувачів РФЯЦ загинули, троє в стані середньої тяжкості, їх життю нічого не загрожує”, – сказав керівник центру.

За його словами, надзвичайна подія сталася не на береговій частині полігону, як про це заявляло Міноборони країни-агресора, а в Білому морі, де більше року велася підготовка до випробування нової зброї.

“Ці люди неодноразово брали участь в аналогічних подібних роботах і завжди отримували результат. Ланцюг трагічних випадковостей, невизначеностей, … сталося. За попереднім аналізом ми бачили, що вони (загиблі, – ред.) боролися за те, щоб взяти ситуацію в руки. Але, на жаль, це не вдалося”, – зазначив він.

В даний час в області працює державна комісія, яка вивчає деталі події.

Заступник директора РФЯЦ, член-кореспондент РАН Олександр Чернишов підтвердив інформацію про те, що після вибуху в Северодвінську, що знаходиться в 30 км від місця трагедії, стався скачок радіації.

“Те, що сталося, це не прогнозований сценарій реалізувався. Не так далеко там знаходиться Северодвинськ, наші люди там присутні, наші експерти проводять вимірювання. Встановили прямими вимірами на Сівмаші, що радіаційне підвищення фону було в два рази і тривало не більше години. Ніяких остаточних радіоактивних забруднень ні наші експерти, ні зовнішні експерти не зареєстрували”, – сказав він.

Науковий керівник РФЯЦ В’ячеслав Соловйов розповів про те, що дослідження велися в інтересах Міноборони в рамках наукової програми Саровського ядерного центру.

При цьому ніхто не повідомляє про те, для якої саме зброї велися роботи. За даними ЗМІ, це могла бути міжконтинентальна ракета необмеженої дальності. Про її появу навіть вже говорив в своєму посланні в минулому році президент РФ Володимир Путін. Ракету назвали “Буревісник”.

Нагадаємо, Greenpeace наголошує на необхідності встановити причини події і досліджувати її наслідки для населення і навколишнього середовища.

Перейменування “Сватів” виявилося гучною “качкою”
У ЗМІ з’явилася інформація про те, що серіал “Свати” збираються перейменувати. Нібито сьомий сезон популярного серіалу повинен вийти під новою назвою “Золовка”. Російський актор Федір...
По-літньому тепло: синоптики розповіли, якою буде погода в неділю
Ледь не самий теплий жовтень за 134 років видався цього року в Україні. Прогноз погоди на неділю, 20 жовтня, продовжує радувати українців. Заступник начальника відділу...
Як збільшити кредитний ліміт у ПриватБанк: розкрили хитрощі
ПриватБанк відреагував на скаргу клієнта Приват24 на сайті Мінфіну про те, що банк не хоче підвищувати кредитний ліміт. Фінансова установа звернула увагу українців на те,...
Київстар збільшив швидкість мобільного інтернету: що потрібно знати абонентам
Один із найбільших українських мобільних операторів Київстар став лідером за швидкістю мобільного інтернету в Україні. Такі дані оприлюднила міжнародна компанія Ookla, яка проаналізувала майже 1,6...