”Радіація перевищена в 20 разів”: нові подробиці ядерної катастрофи в Росії

1707
"Радіація перевищена в 20 разів": нові подробиці ядерної катастрофи в Росії - today.ua
Loading...

В місті Северодвінську, що знаходиться в Архангельській області в Росії, стався вибух під час випробування ракети на морській платформі. У результаті вибуху тіла людей відкинуло в море. Наразі рівень радіації в регіоні, за даними міжнародної природоохоронної організації Greenpeace, перевищений у 20 разів, однак за даними Єдиної державної автоматизованої системи моніторингу радіаційної обстановки РФ, радіаційна обстановка в Северодвінську знаходиться в межах норми.

Конкретні причини вибуху поки не названі. Серед можливих причин називають невдале випробування крилатої ракети з ядерною установкою. У результаті катастрофи загинули п’ять співробітників Росатома, які займалися роботами, пов’язаними з радіоізотопним джерелом живлення, який знаходився всередині ракети.

В свою чергу місцеві жителі Архангельська і Северодвінська через загрозу радіації почали масово скуповувати в аптеках йод.

Також є інформація про те, що акваторію Двінської затоки в Архангельській області, де сталися вибух і пожежа, могли закрити через руйнування ракети і розлив токсичного палива.

Greenpeace наголошує на необхідності встановити причини події і досліджувати її наслідки для населення і навколишнього середовища.

Раніше повідомлялося, що в селі Кам’янка Красноярського краю РФ на артилерійському складі у військовій частині сталася пожежа, через що почали вибухати боєприпаси.

По-літньому тепло: синоптики розповіли, якою буде погода в неділю
Ледь не самий теплий жовтень за 134 років видався цього року в Україні. Прогноз погоди на неділю, 20 жовтня, продовжує радувати українців. Заступник начальника відділу...
Як збільшити кредитний ліміт у ПриватБанк: розкрили хитрощі
ПриватБанк відреагував на скаргу клієнта Приват24 на сайті Мінфіну про те, що банк не хоче підвищувати кредитний ліміт. Фінансова установа звернула увагу українців на те,...
Київстар збільшив швидкість мобільного інтернету: що потрібно знати абонентам
Один із найбільших українських мобільних операторів Київстар став лідером за швидкістю мобільного інтернету в Україні. Такі дані оприлюднила міжнародна компанія Ookla, яка проаналізувала майже 1,6...
Повалій попрощалася з Україною: останні слова артистки
Народна артистка України Таїсія Повалій, яка раніше в інтерв’ю розповіла про цькування в Україні, остаточно відмовилася проводити свій ювілейний концерт у Києві, який був запланований на...