Українцям підвищили тарифи на холодну воду: скільки доведеться платити

"Київводоканал" встановив нові тарифи на послуги з централізованого постачання холодної води і відведення холодної води. Відповідне рішення прийняли члени НКРЕКП у п'ятницю, 22 листопада, на засіданні.

Українцям підвищили тарифи на холодну воду: скільки доведеться платити - today.ua

Тариф на водопостачання для мешканців столиці підвищили на 85 копійок за 1 кубометр (без ПДВ).

Тарифи споживачам, які не є суб'єктами господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення, встановлені наступні:

  • на централізоване водопостачання – 9,86 грн за 1 кубометр без ПДВ (діючий тариф 9,01, зростання – на 0,85 грн або 9,43%);
  • на централізоване водовідведення – 7,49 грн за 1 кубометр без ПДВ (діючий тариф 7,97, зменшення – на 0,48 грн або 6,02%).

Тарифи для споживачів, які є суб'єктами господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення:

  • на централізоване водопостачання – 3,69 грн за 1 кубометр без ПДВ (діючий тариф 3,62, зростання – на 0,07 грн або 1,93%);
  • на централізоване водовідведення – 2,41 грн за 1 кубометр без ПДВ (діючий тариф 7,97, зменшення – на 0,23 грн або 8,71%).

Рішення НКРЕКП набирає чинності з наступного дня його опублікування в офіційному друкованому виданні — газеті «Урядовий кур'єр».

Також стало відомо, що Кабінет міністрів затвердив Правила надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення. Цим документом вводяться типові договори на холодну воду. Але якщо люди до 1 травня 2020 року самостійно не визначаться з варіантом договору і не переукладуть його, то постачальники комунальної послуги, в даному випадку водоканали, зможуть у примусовому порядку укласти з ними індивідуальний договір.

Також Today.ua повідомляв, що з 1 грудня 2019 року в Україні зросте вартість низки комунальних послуг.

ДЖЕРЕЛОunn.com.ua