Українці змушені повернути допомогу по безробіттю: кого позбавлять засобів на існування

Влада активно почала контролювати доходи українців, зокрема тих, хто залишився без роботи і отримує допомогу від держави. Безробітних, яких запідозрили в "лівому" заробітку, змусять повернути отриману від держави допомогу. І це не погрози. Українці під час карантину масово скаржаться на те, що центри зайнятості вимагають від них під будь-яким приводом повернути раніше виплачені гроші.

Українці змушені повернути допомогу по безробіттю: кого позбавлять засобів на існування  - today.ua

Киянка Марія розповіла, як центр зайнятості намагається стягнути з неї дві тисячі гривень через те, що вона нібито працювала фрілансером на карантині.

"16 січня я звільнилася з роботи, в трудовій книжці все записано. На початку березня мені запропонували роботу на фріланс на одному з телеканалів. Але 15 березня розпочався карантин, і через тиждень мені повідомили, що робота буде припинена, і ми припиняємо співпрацю. Я попросила заплатити мені хоча б за тиждень роботи. На що мені відповіли, що заплатять, коли зможуть. Тоді я пішла в центр зайнятості і подала документи, а через 10 днів отримала позитивну відповідь. Ще через два тижні мене запросили пройти лекції на FB, як знайти роботу, але всі живі зустрічі з працевлаштування забуто, а гроші за проведену роботу я так і не отримала. Через місяць мені подзвонили з центру зайнятості і звинуватили в тому, що я порушила закон, тому що працюю", — скаржиться дівчина і розповідає, що їй погрожують навіть судом.

Якщо справа дійде до суду, то дівчина, ймовірно, його програє, і їй доведеться повернути отриману допомогу по безробіттю державі.

Регіональні центри регулярно зараз проводять перевірки тих, хто стоїть на обліку по безробіттю і якщо знаходять якісь порушення, то готують наказ про повернення коштів. Якщо людина цього не робить, тоді гроші стягують через суд. Багато громадян намагаються приховати факт роботи, щоб не втрачати допомоги. Однак, зараз це робити ризиковано. Адже якщо "схоплять за руку", то все до копійки доведеться повернути. Теж саме стосується і одержувачів субсидій. Українців автоматично будуть позбавляти виплат, якщо виявиться, що їх дохід може покривати оплату комуналки.

Раніше повідомлялося, що банківські рахунки українців будуть перевірятися, і якщо якісь "рухи" видадуться підозрілими, клієнта попросять пояснити походження отриманих коштів.

ДЖЕРЕЛОgamebet.politeka.net