“Звідки гроші?“: українців змусять звітувати про кожну копійку на їхніх рахунках

“Звідки гроші?“: українців змусять звітувати про кожну копійку на їхніх рахунках - today.ua

В Україні встановлюють жорсткий моніторинг усіх фінансових операцій на рахунках українців. Будуть перевіряти все: і те, що прийшло на картку, і те, що з неї йде, повідомляютьvesti.ua.

Мета такого тотального контролю ясна: держава веде наступ на тіньовий сектор економіки і намагається змусити українців легалізувати усі свої фінансові операції. Тобто, безконтрольно отримувати гроші на свій рахунок і потім так само безконтрольно відправляти їх іншим отримувачам не вийде.

Це стосуватиметься не лише підприємців, хоча вони, звісно, головна мішень цього моніторингу, але й одержувачів субсидій, допомоги по безробіттю та інших соціальних виплат. Якщо десь не дай Боже вас спіймають на якомусь "лівому" доході, а ви при цьому ще й отримуєте допомогу від держави – розстріляти не розстріляють, однак змусять усе повернути. Прецеденти вже є. Безробітним, яких запідозрили в лівому заробітку, пропонують повернути одержану допомогу. Субсидованих позбавляють субсидії.

“Звідки гроші?“: українців змусять звітувати про кожну копійку на їхніх рахунках

Є вже чимало живих прикладів, як центри зайнятості "викручують руки" своїм клієнтам, які нібито приховали від них свій сторонній дохід. Так, у молодої киянки центр зайнятості вимагає повернення 2 тисяч гривень за те, що та нібито приховала свою роботу на фрілансі. Хоча дівчина каже, що вона там не працювала. Ще одна клієнтка центру зайнятості, з Черкас, мала необережність один день постажуватися на фірмі. але робота там їй не підійшла, і дівчина відмовилася від стажування. Однак, дізнавшись про це, ЦЗ вимагає, щоб вона повернула 1717 гривень нібито незаконно виплачених їй коштів.

При цьому в Державному центрі зайнятості пояснили: якщо боржник не погоджується повернути гроші, тоді підключать суд і виконавчу службу.

Тепер кожен банк складає щось типу фінансового досьє на кожного свого клієнта. І якщо якісь "рухи" на його рахунку здаються підозрілими, клієнту відразу пропонують пояснити походження тих чи інших грошей.

При цьому раніше говорили про те, що будуть підлягати моніторингу клієнти, які здійснюють великі транзакції. Якщо, приміром, на ваш рахунок прийшло 5 тисяч, то ніхто не буде цікавитися їхнім походженням. Однак на практиці все виходить інакше. Так, мешканка Харкова поскаржилася, що отримала на картку зарплату у розмірі 15 тисяч, і банк заморозив ці гроші, вимагаючи від неї пояснення, звідки такі "грошиська".

Паралельно банки почали анкетування своїх клієнтів. В анкетах, наприклад, просять вказати щомісячний дохід. І якщо ви вказали його на рівні 50 тисяч, а через ваш рахунок проходить за місяць 100 або 200 тисяч, то банк має право вимагати від вас пояснень з приводу такої дивної арифметики.

Загалом приховувати прибутки від держави стає все важче. І це було би непогано, якби в державі не існувало касти обраних, яким можна все. Ну, а всім іншим – усе решту.

Нагадаємо, українців попередили про затримку пенсій. Це може статися в західних областях через повені.

Україна скоро ввійде до складу ЄС: усі системи готові стати частиною європейської сім'ї
Приголомшливий прогноз дала віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції. Ольга Стефанишина з упевненістю заявила, що Україна точн...
Де можна здати тест на COVID-19 для виходу із самоізоляції: рекомендації МОЗ
Для українців, які прибули в країну із-за кордону, гостро стоїть питання тривалої самоізоляції. У зв'язку з тим, що більшість з них абсолютно здорові ...
Сім'ям загиблих воїнів АТО підвищать виплати: у Мінсоцполітики заговорили про справедливість
У Міністерстві соціальної політики України, нарешті, вирішили взятися за усуненням несправедливості, яка існує на сьогоднішній день в пенсійних виплат...
Прогноз погоди від Наталки Діденко: ідеальний час для відпочинку на морі
Народний синоптик Наталка Діденко порадувала українців прогнозом погоди на четвер, 16 липня 2020 р. Метеоролог передбачила помірні дощі лише в деяких ...
Як дізнатися про свій страховий стаж: у Пенсійному фонді дали рекомендації
Кожен житель України легко і швидко може дізнатися, скільки страхового стажу він вже встиг заробити і скільки йому ще залишилося відпрацювати до виход...