Українським водіям підготували нові штрафи

Українських водіїв більше не будуть карати за відсутність при собі страхового поліса, але штрафи за відсутність страховки підвищаться. Таким чином, у поліцейських стане на один привід менше, щоб чіплятися до водіїв.

Українським водіям підготували нові штрафи - today.ua

Про це йдеться у законопроєкті "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів".

Документ передбачає зменшити базовий термін, протягом якого страховик зобов’язаний прийняти рішення про здійснення виплати з 90 до 60 днів.

Чинні на сьогоднішній день мінімальні страхові суми — 130 тисяч гривень стосовно майна і 260 тисяч гривень щодо життя і здоров’я на одного потерпілого будуть діяти і надалі. Однак підвищаться суми компенсацій у разі смерті та моральної шкоди — до 40 і 15 мінімальних зарплат відповідно. Розмір страхового відшкодування буде розраховуватися на дату настання страхового випадку, а загальна сума всіх виплат не зможе перевищувати страхової суми по кожному виду відшкодування.

Штрафи за відсутність у водія чинного договору страхування зростуть вдвічі - до 850 грн. Перевірятимуть порушників тепер не по наявності поліса на лобовому склі, а по електронній базі.

Раніше повідомлялося, що суд заборонив карати водіїв за непред’явлення документів поліцейським на дорогах.

ДЖЕРЕЛОautotheme.info