Суд заборонив карати водіїв за непред'явлення документів поліцейським

Суд скасував покарання за непред'явлення водіями документів поліцейським на дорогах. Раніше в таких випадках на водія складали протокол за злісну непокору (згідно ст. 185 КУоАП). Проте, як довів суду, такі дії правоохоронців не завжди є законними. Про це повідомив "Дорожній Адвокат" у своєму Facebook, посилаючись на рішення Святошинського районного суду столиці.

Суд заборонив карати водіїв за непред'явлення документів поліцейським - today.ua

Суд розглянув справу про незаконне складання протоколу на водія, який відмовився пред'являти свої документи. Зазначається, що водій порушив ПДР і на вимогу працівника поліції відмовився пред'явити своє посвідчення водія та свідоцтво про реєстрацію ТЗ. У відповідь правоохоронець склав протокол за статтею 185 КуоАП, яка передбачає відповідальність за злісну непокору законному розпорядженню або вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов'язків.

Розглянувши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що виконання вимоги пред'явити посвідчення водія та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу не може бути кваліфіковане за цією статею, оскільки підпадає під ст. 126 КуоАП – керування транспортним засобом особою, яка не має відповідних документів на право керування таким транспортним засобом або не пред'являє їх для перевірки.

Було доведено, що поліцейський неправильно кваліфікував дії водія, і суд закрив відповідну справу, не застосувавши до водія ніякого покарання.

Раніше повідомлялося, в яких випадках можна не платити штраф за "євробляху" в сумі 8 500 грн.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel.com