У столиці розпочалася інтронізація Епіфанія: подробиці церемонії

258
У столиці розпочалася інтронізація Епіфанія: подробиці церемонії - today.ua

Сьогодні, 3 лютого, у Софійському соборі в Києві відбувається урочиста процедура зведення на престол (інтронізація) нового предстоятеля Української Православної Церкви (ПЦУ) митрополита Київського і всієї України Епіфанія.

Участь у літургії та процедурі інтронізації предстоятеля Православної церкви України візьме Президент Петро Порошенко, почесний патріарх Філарет, митрополит Гальський Еммануїл, делегації з УПЦ Канади, УПЦ в Америці та представники зі святої гори Афон.

Після завершення церемонії Епіфаній вже офіційно стане предстоятелем Православної церкви України (ПЦУ). У найближчий час він проведе перше засідання Синоду, де будуть остаточно узгоджені, затверджені та призначені відповідні посади, які будуть діяти у подальшому для розвитку єдиної помісної православної церкви.

Інтронізація – це урочисте богослужіння, під час якого здійснюється зведення на престол новообраного предстоятеля. Згідно з процедурою, зведення на престол відбувається під час літургії з одяганням новообраного ієрарха в богослужбовий одяг, відповідно до сану.

Як відомо, 3 лютого Епіфаній святкує своє 40-річчя, тому дата інтронізації була обрана не випадково. У майбутньому він хоче «поєднувати» ці дві дати.

«Після отримання томосу на Фанарі виникло питання, що потрібно звершити інтронізацію, тобто, щоб предстоятель вже повноцінно став на київську кафедру, очолив Українську православну церкву. Було обрано дату для того, щоб в майбутньому не святкувати день народження, а поєднувати вже і день інтронізації, і день народження. Бо в православній традиції священнослужителі не відзначають так помпезно чи урочисто свій день народження, а більшою мірою ми звертаємо увагу на день свого небесного покровителя, на день ангела», – сказав Епіфаній в інтерв’ю.

Нагадаємо, 6 січня предстоятель ПЦУ отримав від патріарха Варфоломія Томос про автокефалію Православної церкви України. 

Today.ua повідомляв, що ті парафії, які переходять з Російської православної церкви до єдиної помісної Православної церкви, юридично будуть приєднуватися до новоствореної Київської митрополії.

загрузка...