У Росії виникли нові проблеми з “Північним потоком-2″

230
У Росії виникли нові проблеми з "Північним потоком-2" - today.ua

Нові поправки до європейської Газової директиви, які стосуються “Північного потоку-2”, закріплюють жорсткі правила щодо подальшого будівництва газопроводу, винятки з яких можна робити лише Німеччині. Таким чином, російському “Газпрому” доведеться докласти багато зусиль, щоб запровадити свої правила.

Для внесення поправок тепер необхідно отримати згоду не тільки від Єврокомісії, але й від комітету, до складу якого входять представники усіх країн Євросоюзу. Таким чином, Європа отримала новий важіль тиску на «Газпром» і Росію.

Після остаточного схвалення Газової директиви ЄС, яке заплановане на 20 лютого, Єврокомісія може заборонити «Газпрому» використовувати «Північний потік – 2» більше ніж наполовину – за аналогією з газопроводом Opal – залишивши іншу половину для потенційних «третіх осіб», які навряд чи коли-небудь з’являться.

«Північний потік – 2» можна буде вивести з-під дії директиви, якщо Німеччина укладе з Росією міжурядову угоду. Однак, згідно з новими поправками, це буде довга і складна процедура, яка не гарантує успіху.

Німеччині доведеться отримувати дозвіл Єврокомісії у двох випадках: на ведення переговорів з Росією, і на підписання договору. Єврокомісія зможе вимагати додаткову інформацію і давати рекомендації щодо тексту угоди, а остаточне рішення буде прийматися після консультацій з країнами-членами ЄС. Все це здатне затягнути розгляд справи на роки.

Тому «Газпром» вже думає про нові газопроводи в Європу, які дозволили б за необхідності відмовитися від українського транзитного маршруту. 14 лютого глава компанії Олексій Міллер запустив будівництво «Турецького потоку – 2». Цей газопровід спроектований з Туреччини в ЄС суходолом, тож поправки до газової директиви його не стосуватимуться, бо діють тільки для морських труб. Дві нові нитки через Чорне море загальною потужністю 32 млрд кубометрів у цілому відповідають половині технічної пропускної здатності «Північного потоку – 2».

Як повідомлялося, Уряд Німеччини шукає шлях виходу з “Північного потоку-2” всупереч позиції Меркель, яка підтримує будівництво газопроводу.

Раніше у Євросоюзі досягли компромісу в суперечці щодо поправок до європейської Газової директиви, які в тому числі стосуються “Північного потоку-2”. При цьому, Німеччині дозволили робити винятки з правил ЄС після попереднього схвалення їх Єврокомісією.

Today.ua повідомляв, що  Росія готова продовжувати здійснювати транзит газу через Україну тільки на своїх умовах. У Нафтогазі вважають, що висунуті Росією умови щодо транзиту газу через Україну суперечать європейським та українським стандартам. 

“Діти України у вас стріляють”: скандальна українська акторка зізналася в любові до Росії
Керівник Київського театру “Браво”, акторка Любов Титаренко поскаржилася одіозному журналіста Руслану Коцабі на утиски російської мови в Україні. Так, Титаренко зазначила, що їй складно робити...
Субсидії в Україні: у Зеленського вирішили скоротити кількість субсидіантів
В Україні планують скоротити кількість субсидіантів, а також інших отримувачів пільг після того, як уряд введе неоподатковуваний мінімум доходів домогосподарств. Таке нововведення дозволить звільнити деяких...
“Ця роль не з простих”: кохана Богдана відверто розповіла про їхні стосунки
Обраниця глави Офісу Президента Андрія Богдана, яка є власницею престижного бренду білизни La Мага, а також однією із засновниць інтернет-магазину Jewellery BAZAR Анастасія Слічна, вперше...
“Уряд і зарплати”: Нефьодов назвав серйозні ризики у роботі нової митниці
Новий голова Державної митної служби України Максим Нефьодов назвав основні ризики, які можуть загальмувати реформу митниці або взагалі зроблять її неробочою. Про це він розповів на...
Олена Зеленська та дружина прем’єр-міністра Ізраїлю хочуть зняти фільм про Бабин Яр
Перша леді України Олена Зеленська зустрілась з дружиною прем’єр-міністр Ізраїлю Сарою Нетаньягу, яка разом з чоловіком прибула до Києва. Фотографії зустрічі Олена Зеленська опублікувала на...
“Назад не повертайтеся”: дует Anna Maria знову потрапив у скандал через Росію
Дует Anna Maria, який потрапив у гучний скандал на Нацвідборі на “Євробачення-2019”, на днях оголосив про те, що поїде в Росію на конкурс “Нова хвиля...