У Німеччині заявили, що санкції США не зупинять будівництво “Північного потоку-2″

1351
У Німеччині заявили, що санкції США не зупинять будівництво "Північного потоку-2" - today.ua
Фото:LIGA.net

Будівництво газопроводу “Північний потік – 2” продовжиться, незважаючи навіть на санкції США. Якщо західні компанії вийдуть з проекту, то Росія самотужки продовжить будівництво. Таку думку висловив міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас.

Він вважає, що переговори про збереження українського транзиту за участю ЄС втратять сенс, якщо США введуть санкції, і росіяни самостійно добудують газопровід.

“Цей проект не зірве вже ніхто. Санкції США можуть привести до виходу з нього західних компаній, у тому числі німецьких концернів. У такому разі Росія реалізує його поодинці, і тоді вже ніхто не буде мати впливу на збереження транзиту газу через Україну”, – сказав Маас.

Наразі збудовано третину газопроводу (370 км). Роботи ведуться у Швеції, Фінляндії, Німеччині (наземна частина) та Росії.

Нещодавно Румунія запропонувала заблокувати будівництво російсько-німецького газопроводу “Північний потік-2”. Цю пропозицію підтримали дипломати з 13 країн ЄС.

Раніше Хайко Маас заявляв, що своєю участю у будівництві газопроводу “Північний потік-2” Німеччина захищає інтереси України.

Нагадаємо, 12 грудня у Конгресі США ухвалили резолюцію проти завершення будівництва «Північного потоку-2», через який Росія щоденно транспортує близько 170 тисяч кубометрів газу.

загрузка...