Дипломати 13 країн ЄС підтримали пропозицію Румунії щодо зупинки будівництва “Північного потоку-2”

302
Дипломати 13 країн ЄС підтримали пропозицію Румунії щодо зупинки будівництва "Північного потоку-2" - today.ua
Фото:Європейська правда
Loading...

Пропозицію Румунії щодо зміни законодавства ЄС, яке ускладнить створення російсько-німецького газопроводу “Північний потік-2”, підтримали 13 країн Європейського Союзу. Про це повідомляє “Польське радіо”.

У вівторок, 15 січня, експерти з 28 країн обговорювали в Брюсселі поправки до газової директиви. Проти внесення змін до газового документу виступили Німеччина, Австрія, Нідерланди, Бельгія та Болгарія. Їх офіційно підтримали Угорщина, Чехія та Словенія. Інші 13 країн визнали, що це правильний напрямок і висловилися за прискорення роботи.

У румунській пропозиції йдеться про необхідність врегулювання будівництва нових газопроводів, що з’єднують країни Європейського Союзу з іншими державами. Всі газові маршрути, також імпортні та їхні морські частини на території ЄС, мають підлягати суворим правилам ЄС. Також пропонується норма: якщо країна-учасниця ЄС хоче укласти контракт з країною, яка не належить до ЄС, спочатку свою згоду на це повинна дати Європейська комісія.

Брюссель перевірятиме, чи трубопровід “Північний потік-2” відповідає законодавству ЄС, чи немає ризику негативного впливу на внутрішній газовий ринок та чи це не позначиться негативно на безпеці постачання або конкуренції.

Як повідомлялося, Румунія запропонувала заблокувати будівництво російсько-німецького газопроводу “Північний потік-2”.

На думку посла США в Берліні Річарда Гренелла, газопровід “Північний потік-2” розробили для того, щоб транспортувати російський газ в Європу в обхід України.

Нагадаємо, 12 грудня у Конгресі США ухвалили резолюцію проти завершення будівництва "Північного потоку-2", через який Росія щоденно транспортує близько 170 тисяч кубометрів газу.

Долар по 40 гривень: як зміниться курс валют до кінця року
На зміцнення курсу гривні вплинуло збільшення переказів від українських громадян, які виїхали на заробітки за кордон. Про це заявив голова Рахункової палати Валерій Пацкан. “Цей...
Олег Винник зізнався, як назве доньку
Український співак Олег Винник, який нещодавно потрапив у скандал на концерті в Запоріжжі, несподівано зробив відверте зізнання про свою родину. Артист продовжує осінній тур по...
ПриватБанк наживається на клієнтах: що потрібно знати
ПриватБанк відреагував на скаргу клієнтки про те, що банк наживається на громадянах України, блокуючи їх рахунки. Справа в тому, що клієнтка закрила фірму і хотіла...
Найтепліший день: синоптики потішили прогнозом погоди на 15 жовтня
До кінця поточного тижня погода в Україні практично не зміниться, і в більшості областей буде тепло і ясно. Зокрема сьогодні, 15 жовтня, температура повітря вдень...