У Кабміні розповіли, куди направлять зекономлені витрати на субсидії

1356
У Кабміні розповіли, куди направлять зекономлені витрати на субсидії - today.ua

Кабінет міністрів України визначив, як буде розраховуватися розмір зекономлених витрат на фінансування субсидій населенню в результаті реалізації програм Фонду енергоефективності.

Відповідний Порядок визначення розміру економії витрат на фінансування житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати, вивезення побутового сміття та рідких нечистот затверджений постановою Кабміну №1170, яка набрала чинності 3 січня 2019 року.

У Кабміні зазначили, що кошти зекономлених субсидій можуть бути спрямовані на додаткову державну підтримку Фонду.

Відзначається, що визначати розмір економії витрат на фінансування субсидій буде Фонд на основі інформації про обсяги споживання і вартості відповідних комунальних послуг, а також інформації про розміри нарахувань субсидій.

Інформація про розміри нарахувань субсидій, щомісячних нарахувань плати за комунальну послугу, обсяги фактично відшкодованих субсидій і про дати та підстави здійснення перерахунку розміру субсидій, призначених кінцевим бенефіціарам, подається підприємствами, що надають відповідні ж/к послуги, і керуючими протягом 30 календарних днів з дня надходження від Фонду відповідного запиту. Потім ця інформація вноситься в базу даних по проектам, що реалізуються в рамках програм Фонду.

Розмір економії витрат на фінансування субсидій по кожному заявнику розраховується за спеціальною формулою.

Нагадаємо, у 2019 році зменшиться кількість одержувачів субсидії. У Мінсоцполітики назвали причину.

Раніше міністр соцполітики України Андрій Рева прокоментував випадки можливих неправомірних відмов у призначенні субсидій.

загрузка...