Тристоронні переговори щодо транзиту газу завершилися: результати зустрічі

596
Тристоронні переговори щодо транзиту газу завершилися: результати зустрічі - today.ua
Loading...

У понеділок, 21 січня, в Брюсселі відбулися заплановані переговори у форматі Росія- Україна- ЄС про транзит російського газу через Україну після 2019 року. Про результати зустрічі повідомили у прес-службі “Нафтогазу України”.

За словами учасників української делегації, тристороння зустріч тривала не більше 40 хвилин із запланованих трьох годин. Було вирішено продовжити переговори у травні.

Під кінець переговорів з представниками Європейської комісією та РФ щодо газових питань Україна отримала пропозицію про можливі обсяги і терміни контракту на транзит газу після 2019 року.

“Ми вдячні за пропозицію, яку команда пана Мароша Шефчовича зробила під кінець цих переговорів. Це певна початкова точка відліку, яку ми точно будемо розглядати. Ми вперше її почули, вперше її отримали. Сподіваюся, що найближчі два місяці у нас буде час обговорити це як в “Нафтогазі”, так і з акціонером”, – сказав Голова правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв.

За його словами, російська сторона визнала, що з Україною треба вести переговори, і зараз шукає вихід із ситуації після подвійного програшу в Стокгольмі.

Коболєв зазначив, що українська сторона вдячна Єврокомісії за позицію, згідно з якою Росія повинна виконувати всі рішення попередніх судів в повному обсязі, і за визнання повного права України подавати позови проти “Газпрому”, якщо Україна вважає це за необхідне. Він був здивований пропозицією голови “Газпрому” просто взяти і продовжити чинну угоду.

“На це можу сказати тільки, що НАК” Нафтогаз “готовий розглядати майбутні угоди тільки в разі їх повної відповідності тому європейському законодавству, яке було імплементовано в Україні”, – підкреслив Коболєв.

Нагадаємо, “Нафтогаз” назвав умову, за якої відмовиться від другого транзитного позову до російського “Газпрому”.

Раніше у “Нафтогазі” підрахували, що за 10 років від дня підписання газових контрактів Юлією Тимошенко і Володимиром Путіним збитки України перевищили 32 млрд доларів. 

Київстар збільшив швидкість мобільного інтернету: що потрібно знати абонентам
Один із найбільших українських мобільних операторів Київстар став лідером за швидкістю мобільного інтернету в Україні. Такі дані оприлюднила міжнародна компанія Ookla, яка проаналізувала майже 1,6...
Повалій попрощалася з Україною: останні слова артистки
Народна артистка України Таїсія Повалій, яка раніше в інтерв’ю розповіла про цькування в Україні, остаточно відмовилася проводити свій ювілейний концерт у Києві, який був запланований на...
“Рекордні морози”: в Україні очікується найхолодніша зима за останні 30 років
За інформацією Українського гідрометцентру, у січні та лютому українців очікують рекордні за останні 30 років морози. Похолодання в Україну принесуть вітри з Сибіру, і температура повітря впаде...
Субсидії в Україні: отримувачів соцвиплат будуть перевіряти тричі
В Україні проведуть перевірки субсидіантів та інших категорій громадян, які отримують соціальні виплати від держави. Верховна Рада України прийняла у другому читанні законопроект "Про верифікацію...