”Нафтогаз” назвав умову, за якої відмовиться від позову до російського “Газпрому”

1865
"Нафтогаз" назвав умову, за якої відмовиться від позову до російського "Газпрому" - today.ua
Фото:sud.ua

НАК “Нафтогаз України” готовий відмовитись від другого транзитного позову до російського “Газпрому” на суму понад 12 млрд доларів за умови, якщо Росія компенсує збитки від зниження вартості газотранспортної системи України в результаті будівництва “Газпромом” обхідних потоків. Про таке рішення повідомив глава НАК Андрій Коболєв.

“Фактично ми говоримо російським колегам: якщо ви будуєте і не хочете транспортувати, то компенсуйте. Якщо хочете транспортувати і готові підписати довгостроковий контракт за європейськими правилами, з гарантіями, що ці гроші заплатите, ми готові від позову відмовитися, або переглянути його, або змінити його”, – сказав він.

Коболєв нагадав, що головною метою цього позову є відшкодування збитків від зниження вартості газотранспортної системи України в результаті будівництва “Газпромом” обхідних потоків і невиконання прописаних зобов’язань в чинному до кінця 2019 року контракті на транзит.

“Ми створили дві окремих філії, вони вже працюють в складі “Нафтогазу”, ми готуємо їх для переведення в окремі компанії в наступному році. Ми запропонували саме таку модель анбандлінгу, так званий ISO (independent system operator), яка дозволяє нам цей позов зберегти”, – пояснив він.

У листопаді 2018 року Стокгольмський арбітражний суд виніс рішення на користь України, зобов’язавши “Газпром” виплатити “Нафтогазу” більше 2,5 мільярда доларів.

У січні в Брюсселі мають відбутися тристоронні переговори щодо газу, куди представники Євросоюзу запросили Україну та Росію.

Перший раунд переговорів про продовження транзиту газу через територію України відбувся в липні 2018 року. Тоді було намічено коло питань, які повинні пропрацювати експерти, в тому числі – розрахунок довгострокових потреб європейських споживачів в газі.

Раніше Голова “Нафтогазу” назвав головний ризик “Північного потоку-2″.

загрузка...