Суд зняв судимість за вбивство з екс-нардепа Лозінського

З колишнього депутата Верховної Ради Віктора Лозінського, якого в квітні 2011 року засудили до 15 років позбавлення волі за причетність до вбивства і вже через 5 років достроково відпустили з колонії, зняли судимість.

Суд зняв судимість за вбивство з екс-нардепа Лозінського - today.ua

Як йдеться в матеріалах суду, Віктор Лозінський звернувся до суду з проханням зняти з нього судимість за вироком Дніпровського районного суду Києва від 20 квітня 2011 року за вбивство в Кіровоградської області Валерія Олійника, зміненого ухвалою Апеляційного суду Києва від 26 березня 2012 року та постановою Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ від 1 березня 2013 року.

У своїй заяві Лозінський зазначив, що чинним законодавством забороняється дострокове зняття судимості з осіб, засуджених за тяжкі злочини, проте він не підпадає під цю норму, оскільки вона не має зворотної дії у часі і була прийнята пізніше, ніж він отримав вирок суду.

Прокурор заперечував щодо задоволення клопотання про зняття судимості, посилаючись на необґрунтованість клопотання і відсутність підстав, які обумовлюють дострокове зняття судимості.

Суд, у свою чергу зазначив, що з моменту звільнення ув'язненого з колонії пройшло близько 3 років, тобто відповідно до норм раніше діючого законодавства, він відбув більше половини необхідного терміну (6 років) для розгляду питання про зняття судимості.

Крім того, судді зазначили, що Лозінський весь цей час займається створенням нових підприємств в сфері сільського господарства та відповідно характеристики, виданої Голованівською селищною радою Кіровоградської області, він зарекомендував себе виключно з позитивного боку.

Лозінським була створена агрофірма «Родина-Агро», також він є засновником і власником ще кількох підприємств на території району.

За цей час фермер неодноразово надавав волонтерську допомогу бійцям у зоні АТО, за що має численні подяки від благодійних фондів, Національного союзу ветеранів та учасників бойових дій, а також військового комісара Волноваського районного військомату.

Крім того, екс-депутат неодноразово надавав благодійну допомогу освітнім, спортивним і дитячим установам, релігійним громадам, сім'ям загиблих в зоні АТО і у війні в Афганістані, бере активну участь у роботі ветеранських організацій району, постійно надаючи їм матеріальну підтримку.

На думку суду, дані обставини дають підстави вважати, що Віктор Лозінський після відбуття покарання у вигляді позбавлення волі своїм зразковою поведінкою і сумлінним ставленням довів своє виправлення.

Враховуючи це, суд достроково зняв судимість з Лозінського.

Нагадаємо, у Фастові Київської області був застрелений 42-річний депутат Фастівської райради та директор фермерського господарства Олег Коломієць.

ДЖЕРЕЛОУкраїнські новини