США запровадили нові мита щодо товарів з Китаю

Вашингтон запровадив нові мита на товари з Китаю, загальна вартість яких 16 мільярдів доларів. Китай одразу ввів такі ж мита у відповідь.

США запровадили нові мита щодо товарів з Китаю - today.ua

Про це повідомляє Deutsche Welle.

«США у четвер, 23 серпня, запровадили нові мита щодо товарів з Китаю. Загальна вартість товарів, на які поширюються надбавки, становить 16 мільярдів доларів», - йдеться в повідомленні.

Ще на початку липня США запровадили першу частину «пакета» мит. Їх загальна вартість становить 50 мільярдів доларів. Китай не змусив себе довго чекати і відповів подібними митами.

Нововведені американські мита зачіпають близько 300 товарів з Китаю, серед яких напівпровідники, хімікати, товари з пластика, моторолери та електросамокати.
Китайській уряд прокоментував ситуацію судом у бік США і обіцянкою подати скаргу до Світової організації торгівлі за порушення США її правил.

На думку міністра торгівлі США Уїлбура Росса, Китай не зможе так само швидко запроваджувати мита стосовно товарів зі США. «Звичайно, вони якось помстяться», - заявив Росс в інтерв'ю американським ЗМІ, додавши, що у США в запасі «значно більше патронів».

«Наша економіка значно сильніша за них, і вони це теж знають», - додав Росс.

Напружені торговельні стосунки між США та Китаєм спричинені звинуваченнями Китаю Білим домом у крадіжці інтелектуальної власності. Президент США Дональд Трамп також стурбований високим дефіцитом США у торгівлі з Китаєм. Зараз проводяться двосторонні переговори цих країн щодо подальших торговельних відносин.

Нагадаємо, що Китай обурився новим оборонним бюджетом США.