Китай обурився новим оборонним бюджетом США

Міністерство закордонних справ Китаю гостро відреагувало на негативні заяви США щодо Китайської Народної Республіки, які містяться в оборонному бюджеті Америки на 2019 рік. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Китай обурився новим оборонним бюджетом США - today.ua

Оборонний бюджет США передбачає посилення контролю з боку американського Комітету з іноземних інвестицій. Цей захід обумовлений позицією США щодо китайських компаній ZTE і Huawei Technologies. Американці вважають, що ці компанії обходять механізм контролю над іноземними інвестиціями в США.

Окрім цього, бюджет передбачає щорічне звітування про діяльність Китаю, раховуючи його вплив на американські "ЗМІ, культурні установи, бізнес, академічну і політичну спільноти". Таким чином проект обмежує реалізацію китайських мовних програм, які фінансуються китайським урядом, в американських університетах. Також скорочуються спільні військові навчання та оборонне співробітництво з Китаєм, попри те що проект посилює розвиток оборонних зв’язків США з Індією і Тайванем.

"Ми заявляємо про гостре невдоволення в зв'язку з тим, що, незважаючи на рішучі протести Китаю, в США прийнятий і підписаний закон про оборону на 2019 з негативним змістом щодо Китаю", — ідеться в заяві представника МЗС КНР Лу Кана.

Китай закликає Сполучені Штати правильно оцінити китайсько-американські відносини та не допускати негативних заяв , "щоб уникнути заподіяння шкоди китайсько-американським відносинам і двосторонньому співробітництву у важливих сферах".

Варто зазначити, що Дональд Трамп підписав оборонний бюджет на 2019 рік 13 серпня.