Спроба конституційного перевороту: у Зеленського відреагували на урізання повноважень президента

2419
Спроба конституційного перевороту: у Зеленського відреагували на урізання повноважень президента - today.ua
Дмитро Разумков

Законопроект про президента України, який пропонує партія “Самопоміч”, серйозно обмежує або навіть скасовує конституційні повноваження глави держави. Про це заявив політтехнолог Володимира Зеленського Дмитро Разумков.

За його словами, закон про президента повинен бути в межах існуючої Конституції, а законопроект, який збираються розглядати в стінах Верховної Ради – фактично скасовує або дуже серйозно обмежує повноваження президента.

Відповідно до законопроекту, президента позбавляють повноважень вносити на розгляд кандидатури міністрів оборони та закордонних справ, а також голову Служби зовнішньої розвідки.

“Залишається Генеральній прокурор і Глава служби безпеки, але їх заступників призначає Кабінет міністрів”, – наголосив Разумков, який зазначив, що відсутність можливості вносити подання на голів обласних державних адміністрацій обмежують можливості реалізовувати дані Володимиром Зеленським обіцянки.

Представник команди Зеленського вважає, що дана законодавча ініціатива завдасть удару не лише новому президенту, але і виборцям, які віддали за нього свої голоси.

“Це, почасти, можна вважати спробою конституційного перевороту, тому що абсолютно порушується баланс”, – висловив упевненість Разумков, зауваживши, що коли в порушення балансу в однієї людини незаконним шляхом було акумульовано занадто багато влади, стався Майдан, Небесна сотня і “всі ті події, які відбулися після цього”.

Разумков підкреслив, що Зеленський та його команда мають намір реалізувати прийняття пакетом 5 законів: про повне зняття недоторканності з народних депутатів, президента України, суддів, закон про імпічмент президента і закон про відкликання народних депутатів.

Зазначимо, раніше віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд запропонувала народним депутатам прийняти закон про президента України, де унормують повноваження глави держави. Законопроект передбачає, що президент вносить подання про призначення міністра оборони України та міністра закордонних справ України за пропозицією коаліції депутатських фракцій. Законопроект також передбачає, що президент не може вказати в поданні про призначення Верховній Раді України міністра оборони і міністра закордонних справ України іншу кандидатуру, ніж та, яка зазначена в пропозиції коаліції депутатських фракцій.

Нагадаємо, раніше у Зеленського назвали перші кроки президента.

Також ми писали, що фракція БПП підтримає закон про імпічмент президента.

загрузка...