Сенат США закликає зупинити будівництво “Північного потоку-2”: ухвалено резолюцію

1624
Сенат США закликає зупинити будівництво "Північного потоку-2": ухвалено резолюцію - today.ua

У Сенаті США ухвалили резолюцію, якою закликають зупинити будівництво газопроводу “Північний потік-2”. Про це заявили в прес-службі посольства України в США.

У Штатах вважають, що “Північний потік-2” несе загрозу для енергетичної безпеки країн Європи, тому в Сенаті закликали до його скасування і представили відповідну резолюцію.

Документ внесла до порядку денного Конгресу поточного скликання група з майже 70 сенаторів від Республіканської та Демократичної партій.

“Сенатори вітають і підтримують резолюцію Європейського парламенту від 12 грудня 2018 року, яка засуджує російську агресію в Керченській протоці і закликає до скасування “Північного потоку-2″ через його загрозу енергетичній безпеці Європи”, – наголосили у прес-службі посольства.

Законодавці також наполегливо закликають президента США Дональда Трампа скористатися положеннями закону про “Бюджет США на 2018 рік на потреби національної оборони” для посилення потенціалу ЗСУ та надати через відповідні програми Держдепартаменту і Пентагону додаткову безпекову підтримку Україні, особливо з метою зміцнення морських здібностей попереджати і відображати подальшу російську агресію.

В документі також йде мова про впровадження нових санкцій проти Російської Федерації. У Сенаті закликали європейських партнерів відмовити кораблям російських ВМС в заходженні в їхні порти.

Також 12 грудня у Конгресі США ухвалили резолюцію проти завершення будівництва “Північного потоку-2”, через який Росія щоденно транспортує близько 170 тисяч кубометрів газу

Нагадаємо, раніше у Німеччині заявили, що санкції США не зупинять будівництво “Північного потоку-2”.

загрузка...