У Мінську триває “народна інавгурація“ Тіхановської: що відбувається в столиці Білорусі

Автор: Марченко Любов

У столиці Білорусі сьогодні проходить "народна інавгурація" Світлани Тіхановської - у відповідь на таємну інавгурацію Лукашенка, яка відбулася днями в Мінську.

У Мінську триває “народна інавгурація“ Тіхановської: що відбувається в столиці Білорусі - today.ua

Опозиція через свої медіа-ресурси стала скликати протестний електорат на цей захід ще кілька днів тому. Тим більше, що особливо скликати не довелося. За новою доброю білоруською традицією народ особливо масово збирається на протести саме по неділях, поєднуючи відпочинок вихідного дня з боротьбою за свої права.

У Мінську триває “народна інавгурація“ Тіхановської: що відбувається в столиці Білорусі Однак цього разу вирішили не просто провести протестну акцію, а організувати "народну інавгурацію" Світлани Тіхановської. Саме вона, як стверджує опозиція, перемогла на президентських виборах. Однак цю перемогу у людей вкрали, "намалювавши" 80% підтримки чинному президенту Олександру Лукашенку. Тому опозиція призначила своїм прихильникам збір на 14:00 в центрі білоруської столиці. До місця зустрічі людей попросили принести портрети Тіхановської, позаяк сама лідерка опозиції перебуває в Литві, побоюючись повертатися на батьківщину. Українське видання strana.ua розповіло, що відбувається в цей час у Мінську.

До 13:40 до центру Мінська вже звезли спецтехніку, призначену для розгону демонстрантів. У соцмережах з'явилося відео, як БТРи на повному ходу рухаються до центру столиці.

Популярні зараз

Військовослужбовцям по-новому рахуватимуть стаж і даватимуть відпустки

В Україні з'явиться третій платіж за газ: рішення НКРЕКП

Із 2024 року зміняться умови виходу на пенсію для двох вікових категорій українців, - ПФУ

На заміну шапці: три способи носити широкий шарф взимку 2023-2024 (фото)

У центрі столиці закрили сім станцій метро: потяги проходять через ці станції, не зупиняючись.

Близько другої години дня з'явилася інформація від МВС про затримання деяких учасників протесту. Попутно протестувальників закликали не піддаватися на заклики провокаторів. Приблизно в той же час були помічені військові з автоматами біля Палацу республіки у Мінську.

З'ясувалося, що в Мінську, у черговий раз, впала швидкість мобільного інтернету. Люди невеликими групами попрямували до стели "Мінськ - місто-герой". Тим часом, біля готелю "Ювілейний" почалися затримання.

До речі, сьогодні у білоруської опозиції - невеличкий ювілей, 50-й день протестів. У зв'язку з цим Світлана Тіхановська привітала співвітчизників у Telegram-каналі "Пул Первой".

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Сьогодні 50-й день нашого протесту, і білоруський народ сьогодні знову виходить на вулиці. Ми вийшли зупинити цей режим, і ми робимо це мирно", - написала Тіхановська.

У Мінську триває “народна інавгурація“ Тіхановської: що відбувається в столиці Білорусі Нагадаємо, Світлана Тіхановька зустрілася в представником Держдепу США Джорджем Кентом, який запевнив її в повному сприянні з боку США. Правда, в чому конкретно полягатиме це сприяння, Кент не повідомив. Або ж повідомив не для широкого кола.