Україна отримає від Естонії модернізовані боєприпаси

Україна у рамках військової допомоги отримає від Естонії модернізовані боєприпаси. Про це розповів естонський міністр оборони Ханно Певкур, коментуючи інтерв'ю єврокомісара з питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретона.

Україна отримає від Естонії модернізовані боєприпаси - today.ua

На думку Певкура, Євросоюз для підтримки України в її боротьбі проти російських окупантів має не лише випускати нові боєприпаси, а й використовувати вже наявні запаси. Естонський міністр оборони вважає, що країни ЄС, у тому числі й Естонія, повинні модернізувати застарілі боєприпаси, щоб надати своєчасну допомогу Києву.

Таким чином, Певкур говорить про кілька можливостей допомоги Україні боєприпасами. По-перше, випуск та спільна закупівля країнами Євросоюзу нових боєприпасів. По-друге – модернізація застарілих боєприпасів. І він також не відкидає, що Євросоюз може закуповувати боєприпаси для України у третіх країн. Це третє.

Які саме модернізовані боєприпасів може отримати Україна від країн ЄС - естонський міністр оборони уточнювати не став. Він також не назвав їхню кількість.

Нагадаємо, раніше у 2023 році Євросоюз ухвалив рішення до лютого 2024 року передати Україні 1 млн боєприпасів різного типу та різних калібрів, у тому числі снаряди калібру 155 мм. Першочергова увага приділятиметься снарядам для французької Caesar, польської Krab, німецької Panzerhaubitze 2000 та словацької Zuzana. Європейська оборонна агенція вже підписала перші контракти на спільну закупівлю артилерійських снарядів для України.

Україна отримає від Естонії модернізовані боєприпаси

Наразі країни ЄС можуть виготовляти близько 300 000 снарядів щорічно. Тому поки що Європейський союз відстає від своєї обіцянки відправити найближчими місяцями Україні 1 млн снарядів.

Станом на початок вересня 2023 року Євросоюз передав Україні лише близько 225 000 снарядів із обіцяних 1 млн снарядів. До речі, на купівлю 1 млн боєприпасів для ЗСУ в Євросоюзі виділили 2 млрд євро.

Скільки ЗСУ потрібно снарядів щодня? Точної інформації про це немає. Ханно Певкур, наприклад, у серпні 2023 року казав, що українські солдати щодня випускають по супротивнику близько 6 000 снарядів. При цьому російські окупанти в пікові дні можуть використовувати близько 60 тисяч снарядів щодня.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Велика Британія в рамках нового пакету військової допомоги передасть Україні легкі розвідувальні танки FV107 Scimitar. У цій партії буде 23 бойові броньовані машини.