Британія передасть Україні розвідувальні танки Scimitar

Велика Британія в рамках нового пакету військової допомоги передасть Україні 23 броньовані розвідувальні машини FV107 Scimitar. Про це повідомила прес-служба німецької компанії Rheinmetall BAE Systems Land.

Британія передасть Україні розвідувальні танки Scimitar - today.ua

Йдеться, зокрема, про FV107 Scimitar другого покоління. До належного стану їх привели в Німеччині на заводі компанії Rheinmetall. У повідомленні йдеться про те, що ці бойові броньовані машини ЗСУ отримають уже найближчим часом.

На озброєнні ЗСУ вже є бойові машини Scimitar (їх також називають легкими розвідувальними танками). У 2022 році Великобританія передала Україні не менше п'яти таких бойових машин.

Що це за FV107 Scimitar Mk2? Які його основні тактико-технічні показники? Як українські захисники використовуватимуть ці машини?

FV107 Scimitar – це легкий розвідувальний танк, розроблений британською компанією Alvis. Його створили у рамках проекту FV100. Цей проект передбачав створення легкого розвідувального танка та кількох спеціалізованих версій на його базі. Головне озброєння Scimitar – гармата L21 Rarden калібру 30 мм (боєкомплект – 160 снарядів) та спарений з нею кулемет L37A1 калібру 7,62 мм (боєкомплект – 3000 патронів).

Британія передасть Україні розвідувальні танки Scimitar

Довжина Scimitar складає 4900 мм, ширина – 2240 мм, висота – 2100 мм. Дорожній просвіт досить великий – 350 мм. Маса – 8070 кг. Максимальна швидкість сягає 80 км/год. Запас ходу – 644 км, залежно від місцевості. Екіпаж – 3 людини.

Компанія Alvis кілька разів модернізувала FV107 Scimitar. Так, версія Scimitar Mk 2, яка з'явилася в 2011 році, відрізняється посиленим захистом. Така бойова машина має додаткові модулі Plasan, посилений протимінно-вибуховий захист та засоби електронного захисту від саморобних вибухових пристроїв. Модернізацію було зроблено на основі досвіду воєнних дій в Афганістані.

Британія передасть Україні розвідувальні танки Scimitar

На даний момент FV107 Scimitar не можна вважати сучасною бойовою машиною. Проте ці бойові машини посилять підрозділи ЗСУ та допоможуть у боротьбі з російськими окупантами. Scimitar можна використовувати для розвідки, для нанесення швидкого вогневого удару та швидкого відходу з вогневої позиції. Це своєрідна сучасна танкетка.

В армії Великобританії легкими розвідувальними танками FV107 Scimitar оснащується, наприклад, розвідувальний бронекавалерійський полк "Королівська драгунська гвардії" 1-ї бронепіхотної бригади. Такі ж бойові машини є, окрім Британії та України, в арміях Литви, Йорданії та Нігерії.

Раніше стало відомо, що Україна отримає від Бельгії нові ракети для ППО.