Спецоперація століття: в Одесі намагаються підняти затонулий танкер Delfi – відео

В Одесі сьогодні з ранку почали операцію з підйому затонулого танкера Delfi. До спецоперації залучили Адміністрацію морських портів України, співробітників Одеського порту і приватні структури. Так, приватники надали буксири для перевертання судна.

Спецоперація століття: в Одесі намагаються підняти затонулий танкер Delfi – відео - today.ua

Прибрати затонулий танкер з акваторії пляжу "Дельфін" розпорядився президент Зеленський, що побував в Одесі на початку липня. Гарант обурився тим, що танкер досі лежить поруч з берегом і потихеньку труїть воду пальним, що витікає з нього.  Володимир Зеленський тоді розпорядився до 20 числа прибрати танкер з пляжу.

Мер Одеси Геннадій Труханов та голова ОДА Максим Куций покивали головами і пообіцяли, що все буде виконано. Після від'їзду президента ще кілька днів спостерігалася метушня біля затонулого танкера. Однак незабаром знову все стихло.

Тим часом, Delfi там лежить на боці вже майже 8 місяців. Танкер затонув під час шторму 22 листопада минулого року. З тих пір ніхто і у вус не дув, аби його прибрати звідти.

Спецоперація століття: в Одесі намагаються підняти затонулий танкер Delfi – відео

Подейкують, що ніхто і зараз, вже після візиту Зеленського, не терзав себе стратегією, як підняти затонулий танкер. Тим часом днями, 15 липня, з нього стався черговий витік нафтопродуктів, і говорять, що вже вчора темну рідину прибило хвилею до берега в районі 12-13 станції Великого Фонтану. Проте владі, схоже, було байдуже.

І тут сьогодні спозарання на пляжі закипіла робота. Знову ж, ходять чутки, що каталізатором цих робіт став дзвінок голові ОДА з Офісу президента. Якими словами вдалося переконати Максима Куция почати роботу - невідомо, однак вона почалася.

Спецоперація століття: в Одесі намагаються підняти затонулий танкер Delfi – відео

"План такий: довести ухил танкера до 45 градусів, поставити на кіль і таким чином відбуксирувати з пляжу. Представники судновласника нас переконали, що після перевертання танкера їм знадобиться 2 тижні, щоби транспортувати його на місце майбутньої дислокації", - розповів журналістам голова ОДА.

Спецоперація століття: в Одесі намагаються підняти затонулий танкер Delfi – відео

До підйому і відбуксирування затонулого судна підключилася приватна компанія, яка надала свої буксири. Подейкують, що її очолює одеський бізнесмен Андрій Ставніцер. Причому Ставніцер нібито надав свої буксири абсолютно безкоштовно. Але, природно, він при цьому заробить собі очки у президента. Тому зовсім вже безкорисливою таку допомогу назвати не можна.

Всіх відпочивальників ще з ранку попросили покинути пляж "Дельфін". Вони пішли углиб берега і розташувалися поряд із журналістами, які буквально обліпили берег і чекають, чим це все скінчиться.

Спецоперація століття: в Одесі намагаються підняти затонулий танкер Delfi – відео

За словами самого Ставніцера, сьогодні стоїть завдання підняти судно на 40-45 градусів і у такому положенні його утримувати. Це дасть можливість водолазам обстежити борт, на якому лежав танкер. Якщо там будуть виявлені тріщини і течі, то, перш ніж розпочати транспортування судна, їх потрібно загерметизувати, що, загалом, зрозуміло – інакше воно буде заповнюватися водою і знову потоне.

https://www.facebook.com/usi.online/videos/2639789326287972/

Чи вийде задумане, побачимо вже скоро. Перша спроба виявилася невдалою. В одного з буксирів лопнув трос. Однак, роботи все одно тривають.

ДЖЕРЕЛОstopcor