Підйом танкера Delfi в Одесі знову провалився: друга спроба скінчилася крахом

Спроба підйому затонулого танкера Delfi, який лежить поблизу берега, знову зазнала фіаско. Лопнули обидва троси, з допомогою яких буксири мали підняти лежачий танкер, щоби привести його у вертикальне  положення. Про це повідомив один із місцевих телеграм-каналів.

Підйом танкера Delfi в Одесі знову провалився: друга спроба скінчилася крахом - today.ua

Нагадаємо, танкер "ліг на бік" в акваторії одеського пляжу "Дельфін" після того, як його штормом зірвало з якоря в порту "Южный" і принесло до пляжу. Це сталося 22 листопада минулого року. З тих пір ніхто не намагався зняти судно з мілини і прибрати з пляжу. Тим часом танкер дедалі частіше став труїти навколишні води пальним, яке з нього витікало.

Перебуваючи з діловим візитом в Одесі, президент Володимир Зеленський розпорядився прибрати танкер з пляжу, назвавши ситуацію з ним "повною імпотенцією влади".

Підйом танкера Delfi в Одесі знову провалився: друга спроба скінчилася крахом

18 липня була зроблена перша спроба підняти танкер і зняти його з мілини. Тоді не витримав трос одного з буксирів. Операцію довелося перервати. Цього разу замість капронових тросів взяли металеві. Однак і вони обидва не витримали – лопнули. Чи то вага судна надто велика, чи то точки докладання зусиль були обрані неправильно.

Очевидно після цієї, другої, невдачі, бізнесмен Андрій Ставніцер, який намагався підняти судно, відмовиться від подальших спроб.

Тим часом, Адміністрація морських портів, не чекаючи результату операції, вже оголосила тендер на підйом затонулого судна. Стартова ціна робіт – 25 мільйонів гривень. При цьому власник танкера, очевидно, відмовиться від нього.

ДЖЕРЕЛОzpost.me