Зближення Білорусі та РФ несе величезні ризики для України: Кулеба пояснив в чому полягає небезпека

Олександр Лукашенко чітко окреслив подальший рух Білорусі під своїм керівництвом в напрямку тісної дружби з Російською Федерацією. Такий поворот загрожує безпеці України. Про це розповів глава МЗС Дмитро Кулеба.

Зближення Білорусі та РФ несе величезні ризики для України: Кулеба пояснив в чому полягає небезпека - today.ua

Про те, що Олександр Лукашенко відвернувся від західних партнерів в сторону російського лідера Володимира Путіна, свідчить не тільки риторика президента Білорусі в останні тижні, але і той факт, що Республіка відповіла мовчанням на пропозицію України, Польщі та Литви взаємодіяти в рамках формату Люблінського трикутника. Україна також пропонувала Білорусі посередництво, але керівництво цієї країни проігнорувало всі пропозиції.

За словами міністра закордонних справ України, ситуація, що склалася, в якій Олександр Лукашенко заручився підтримкою Росії у вирішенні політичної кризи, що виникла в Білорусі. Це може створити масу проблем для України. «Ризики просто зашкалюють», - впевнений Дмитро Кулеба.

Зближення Білорусі та РФ несе величезні ризики для України: Кулеба пояснив в чому полягає небезпека «Білорусь по суті закрилася. Вона зараз відкинула пропозиції з посередництва», - заявив Кулеба в ефірі передачі «Свобода слова Савіка Шустера».

«Ми розуміємо, що якщо Олександр Лукашенко вибрав Росію, то ризики для нас починають зашкалювати, і відповідно від цього ми будуємо своє ставлення до нього», - сказав глава МЗС України, пояснивши таким чином відмову визнавати легітимність президента Білорусі.

Нагадаємо, раніше Олександр Лукашенко вирішив оприлюднити записи телефонних дзвінків від нібито обурених громадян Білорусі, які набирали номер 102 і вимагали розігнати заважаючих спокійно жити протестуючих. Деякі висловлювання дуже агресивного характеру.