Лукашенко обурив світ першим рішенням після інавгурації: «Пару пострілів - і всі протверезіють»

Перше рішення президента Білорусі, легітимність якого визнали не всі країни, виявилося вельми несподіваним і скандальним. Олександр Лукашенко зробив крок, спрямований проти протестуючих, які не бажають ось уже більш як півтора місяця залишати вулиці Мінська та інших міст Республіки.

Лукашенко обурив світ першим рішенням після інавгурації: «Пару пострілів - і всі протверезіють» - today.ua

Сайт Міністерства внутрішніх справ Білорусі почав публікацію скарг місцевих жителів, які, за даними відомства, обурені тим, що силовики досі не можуть розігнати «гучних і агресивних протестувальників, які своїми витівками не дають нормально жити». Як заявляють представники МВС, автори подібних скарг, що надходять у великих кількостях на лінію 102, це прості «законослухняні люди: робітники, пенсіонери, багатодітні батьки, водії громадського транспорту і таксі».

Білоруські силовики стверджують, що за останні дні на номер 102 надійшло вже кілька сотень подібних дзвінків. В якості ілюстрації відомство оприлюднило аудіозапис одного з таких звернень. У записі розмови від «простого незадоволеного громадянина» прозвучали вельми агресивні фрази, спрямовані проти мирного білоруського протесту. Чоловік, який телефонував дозволив собі сказати наступне: «Пару пострілів в голову - і все протверезіють», «автомат Калашникова ніхто не відміняв».

Навіщо Олександру Григоровичу знадобилося публікувати подібне у відкритому доступі? Справа в тому, що після проведеної в Мінську інавгурації президента, в ході якої Лукашенко офіційно вступив на посаду глави держави, Білорусь знову сколихнули з новою силою акції протесту. Лідери опозиції оголосили безстроковий мітинг. Відповіддю влади на невдоволення громадян були водомети, перцевий газ і масові затримання.

Нагадаємо, раніше Олександр Лукашенко різко відповів на звинувачення лідерів західних держав в тому, що він провів таємну інавгурацію.