Користь і шкода антисептика: як може нашкодити здоров'ю захист від коронавіруса

Користь і шкода антисептика: як може нашкодити здоров'ю захист від коронавіруса - today.ua

У зв'язку зі спалахом коронавіруса у світі, багато людей стурбовані профілактикою небезпечного захворювання. Першим ділом в хід пішли медичні маски, які в багатьох країнах тепер вдень з вогнем не знайти, а також антисептики. Проте варто пам'ятати, що фанатичне використання дезінфікуючих препаратів загрожує великими проблемами зі здоров'ям.

Занадто активне використання антисептичних препаратів може призвести до зворотного ефекту і завдати серйозної шкоди здоров'ю.

На шкірі рук людини живуть бактерії, які захищають нас від хвороботворних мікроорганізмів. Якщо бездумно обприскувати долоні антисептиком з ранку до ночі, то корисні бактерії загинуть, що відкриє шлях для небезпечних мікробів.

Більш того, часте застосування дезінфікуючих засобів подразнює шкіру рук, з'являються мікротріщинки і ранки, крізь які хвороботворні віруси і бактерії проникнуть прямо в кров, минаючи всі захисні фактори.

Але і це ще не все! Розпорошуючи антисептик на руки і різні поверхні, ми незмінно вдихаємо мікрочастинки препарату, якщо така дія буде відбуватися часто, то слизові оболонки очей, рота і носа теж втрачають свій захисний шар, при будь-яких порушеннях цілісності якого ми стаємо вразливими до різного роду інфекцій.

Користь і шкода антисептика: як може нашкодити здоров'ю захист від коронавірусаРідкі антисептики містять консерванти і штучні ароматизатори, вдихаючи все це людина ризикує заробити серйозну алергічну реакцію. Чи варто говорити, що це підірве імунну систему і відкриє ворота для потрапляння коронавіруса і інших мікробів в організм?

Застосовувати антисептики, щоб отримати виключно користь, слід в добре провітрюваних приміщеннях і тільки після відвідування громадських місць, де ви дійсно могли підхопити інфекцію. Просто так, заради заспокоєння кожні 30 хвилин зрошувати себе і простір навколо дезінфікуючими засобами не можна!

Нагадаємо, раніше вчені з'ясували, яким чином коронавірус потрапляє в організм і чому він найбільш небезпечний для представників старшого покоління.

Українців обкрадають за допомогою QR-кодів: знімають гроші з карток і блокують телефони
В Україні збільшується число випадків, коли шахраї крадуть гроші з карток українців за допомогою QR-кодів і блокують їх телефони. Активуючи QR-код, лю...
Яким буде курс долара у наступному році: прогноз експерта
У прийдешньому, 2021, році курс долара не буде зазнавати таких різких змін, як у нинішньому. Звичайно, якісь зрушення в той чи інший бік можливі і буд...
Скільки українцям доведеться віддати за комуналку цієї зими: сума перевищує прожитковий мінімум
Комунальні послуги для українців з наступного місяця подорожчають, так як почнеться опалювальний сезон. Експерт Юрій Корольчук розповів, яку суму дове...
Чи варто українцям зараз міняти долари: експерти розповіли
Долар в Україні стрімко дорожчає і до кінця вересня, за прогнозами експертів, повинен досягти 28,40 грн/дол., тоді як на сьогоднішній день американськ...
Яким буде курс долара в кінці вересня: НБУ не зупинить подорожчання валюти
Національна валюта втрачає в ціні, а долар продовжує стрімко дорожчати. Така тенденція продовжиться і далі. Експерти прогнозують, що наступного тижня ...