Чому після початку пандемії коронавіруса людям почали снитися страшні сни – висновки вчених

Через кілька тижнів після того, як світ дізнався про смертельну респіраторну інфекцію COVID-19, несподівано з'ясувався незвичайний факт: мільйонам людей почали снитися страшні сни. Багатьом довелося звертатися за допомогою до психологів і психотерапевтів.

Чому після початку пандемії коронавіруса людям почали снитися страшні сни – висновки вчених - today.ua

Люди, наче змовившись, почали скаржитися на неможливість заснути, неспокійний сон і нічні кошмари. Учені з Коледжу сну при Університеті св. Томаса (Міннесота, США) вирішили з'ясувати, яким чином пандемія коронавіруса вплинула на сон здорових людей, що знаходяться в самоізоляції.

Американські дослідники були серйозно стурбовані цією проблемою, тому провели серйозну роботу з вивчення дивної аномалії.

За словами професора нейробіології і психології Роксани Прічард, нічні кошмари і проблеми зі сном у людей в різних куточках світу – явище, яке виникло завдяки багатовіковим процесам еволюції.

Чому після початку пандемії коронавіруса людям почали снитися страшні сни – висновки вченихПандемія смертельного захворювання, моторошні фото і відео в ЗМІ, все це ускладнює обстановку в кожному домі по всій Землі. Людство почало занурюватися в тяжкий стресовий стан.

Як відомо, в періоди, коли людині доводиться побоюватися за своє життя, вона дуже чуйно спить, реагуючи на кожен шурхіт.

Наш мозок сприймає коронавірус, як найлютішого ворога, який може в будь-який момент напасти і погубити, тому на COVID-19 наша підсвідомість реагує автоматично, змінюючи звички, життєвий уклад і навіть ставлення до життя. В результаті формується замкнене коло: через стрес людина погано спить, пригнічений стан і страх породжують моторошні картини в нічних мареннях, прокидаючись, людина не відчуває себе бадьорою, стрес посилюється.

Автори дослідження закликають людей у всьому світі перестати турбуватися і боятися. За умови виконання всіх правил карантину та самоізоляції хвороби, швидше за все, вдасться уникнути. Тоді як, недолік сну веде до погіршення імунітету, що дуже небезпечно в нинішній ситуації.

Для нормалізації сну важливо все – від матраца, на якому ви спите, до продуктів харчування, які з'являються на вашому столі. Яку їжу слід негайно виключити з раціону, щоб позбутися від безсоння?