В МЗС розповіли, як потрапити в Білорусь українцям, які їдуть на трансплантацію органів

В українському МЗС розповіли, куди звертатися українцям, які не можуть поїхати в Білорусь на лікування через оголошення обмежень на в'їзд. Після старту масових акцій протесту і зіткнень з силовиками в Білорусі, влада країни оголосила, що громадяни України, Литви та Польщі були в них зачинателями і координаторами. Тому Білорусь заборонила українцям, полякам і литовцям в'їзд на свою територію.

В МЗС розповіли, як потрапити в Білорусь українцям, які їдуть на трансплантацію органів  - today.ua

У зв'язку з цим, гостро постало питання про те, як українцям, які повинні були поїхати в Білорусь на лікування, все-таки отримати дозвіл і перетнути кордон?

Питання насправді дуже важливий, оскільки йдеться про людські життя і здоров'я, тому Міністерство закордонних справ України не залишилося байдужим. Справа в тому, що на сьогоднішній день перетнути кордон не вдається навіть людям, які їдуть на вже проплачену операцію з трансплантації органів. Глава українського МЗС Дмитро Кулеба заявив, що над вирішенням виниклої неприємної ситуації вже працюють.В МЗС розповіли, як потрапити в Білорусь українцям, які їдуть на трансплантацію органів «Я вже доручив нашому посольству в Білорусі з'ясувати всі обставини ситуації і максимально сприяти її вирішенню. У разі виникнення проблем з в'їздом для лікування, звертайтеся в українське посольство. Ми докладемо всіх зусиль, щоб вирішити проблему», - написав Кулеба на своїй сторінці в Твіттері.

Нагадаємо, раніше президент Республіки Білорусь публічно звинуватив деяких громадян України, Польщі та Литви в тому, що вони брали участь і підігрівали протестні акції в Мінську і в інших великих містах країни. Після цього стало відомо, що прикордонники не пропускають в Білорусь людей з громадянством зазначених країн.